«Իգլա»-ի գործով ներկայացվել է վճռաբեկ բողոք 05/05/2017   12:31  |  Քրեական խրոնիկոն
«Իգլա»-ի գործով մեղադրյալ, գործարար Սանասար Գաբրիելյանի պաշտպան, փաստաբան Կարապետ Աղաջանյանը բողոք է ներկայացրել Վճռաբեկ դատարան՝ Վերաքննիչ դատարանի որոշման դեմ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Ս.Գաբրիելյանի պաշտպան, փաստաբան Կարապետ Աղաջանյանը:
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Կարեն Մարդանյանի նախագահությամբ, մերժել էր իր պաշտպանյալին կալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ Կ.Աղաջանյանի բողոքը, որով պաշտպանը միջնորդում էր վերացնել կալանավորումը, ինչպես նաև որպես երկրորդ տարբերակ՝ գրավ կիրառել:
Սանասար Գաբրիելյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 235.1 –րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, Ս.Գաբրիելյանը չի ընդունում մեղադրանքը:
09:45 26/04/2017  |  ՄամուլՍամվել Բաբայանը և Սանասար Գաբրիելյանը կմնան կալանքի տակ. «Ժողովուրդ»
11:48 21/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵթե Վճռաբեկ դատարանն էլ մերժի, կդիմենք ՄԻԵԴ. Սամվել Բաբայանի պաշտպան

Адвокат одного из фигурантов дела о попытке контрабандного провоза ПЗРК “Игла” в Армению подал жалобу в Кассационный суд 05/05/2017   13:04  |  Криминальная хроника
Адвокат предпринимателя Санасара Габриеляна, проходящего обвиняемым по делу о попытке контрабандного провоза ПЗРК “Игла” в Армению, подал кассационную жалобу на решение Апелляционного суда. Об “ФактИнфо” сообщил адвокат Габриеляна – Карапет Агаджанян.
Апелляционный суд под председательством судьи Карена Марданяна ранее отклонил  жалобу К. Агаджянана на решение суда первой инстанции об аресте его подзащитного.  Адвокат ходатайствовал об отмене меры пресечения в виде заключения под стражу и об освобождении Габриеляна под залог.
Санасару Габриеляну предъявлены обвинения по части 2 статьи 235 и пункту 1 части 2 статьи 235.1. С. Габриелян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии.