Վրաստանի նախագահը մարդկային մեծ ողբերգություն է որակել Հայոց ցեղասպանությունը 05/02/2017   15:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օսմանյան Կայսրությունում 1915թ. տեղի ունեցածը մարդկային մեծ ողբերգություն էր: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Սամցխե-Ջավախք շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմանն այս
մասին ասել է Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին` պատասխանելով հարցին` ինչո՞ւ Վրաստանը ցավակցություն չի հայտնել հայ ժողովրդին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ:
«Մենք միշտ նշել ենք, որ տեղի ունեցածը մեծ մարդկային ողբերգություն էր։ Եվ մեր հայ գործընկերները շատ լավ գիտեն, որ մենք միշտ ասել ենք, որ դա մեծ ողբերգություն էր։ Մարդկային ողբերգություն, որը տեղի ունեցավ այն ժամանակ Օսմանյան Կայսրությունում»,- ասել է Վրաստանի նախագահը:
Վրաստանի նախագահն ապրիլի 28-ին այցելել է Սամցխե-Ջավախք շրջան։ Այցելության նպատակը բնակչությանը «Սահմանադրություն բոլորին» նախագահական ծրագիր-քարոզարշավի հետ ծանոթացնելն է։

Президент Грузии назвал Геноцид армян большой человеческой трагедией 05/02/2017 16:26 | Лента новостей
Произошедшее в Османской империи в 1915 году является большой человеческой трагедией.
Как передает “Арменпресс”, об этом в беседе с жителями района Самцхе-Джавахкa сказал президент Грузии Георгий Маргвелашвили, отвечая на вопрос, почему Грузия не выразила соболезнование по случаю 102-й годовщины Геноцида армян.
«Мы всегда говорили, что произошедшее в Османской империи в 1915 году является большой человеческой трагедией. Наши армянские партнеры прекрасно знают, что мы всегда говорили об этом»,- сказал президент Грузии Георгий Маргвелашвили.
28-го апреля президент Грузии Георгий Маргвелашвили посетил район Самцхе-Джавахк, чтобы ознакомить жителей с программой «Конституция для всех», в рамках президентской агиткампании.