Գլխավոր դատախազությունն ուսումնասիրում է «ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ ժողովի ձայնագրությունը 04/14/2017   13:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվում է երեկ համացանցում հայտնված «ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ անցկացված նախընտրական ժողովների ձայնագրությունը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Գլխավոր դատախազության աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնից:
Նշենք, որ համացանցում հայտնված ձայնագրությունում լսվում է, թե ինչպես «ՍԱՍ» գրուպի աշխատակիցների հետ անցկացված նախընտրական ժողովներից մեկում ժողովը վարող անձը ցուցումներ է տալիս ընկերության աշխատակիցներին, կարդում է նրանց անունները՝ պահանջելով ձայներ հավաքել «ՍԱՍ Գրուպ»-ի հիմնադիր Արտակ Սարգսյանի օգտին։
Այն աշխատակիցները ովքեր ձայներ չեն հավաքել կամ քիչ ձայն են հավաքել արժանանում են կշտամբանքների, ընդհուպ սպառնալիքներ են հնչում նրանց հասցեին՝ աշխատանքից ազատելու կամ շատ ավելի վատ նրանց հետ վարվելու, իսկ ովքեր շատ ձայներ են հավաքել Արտակ Սարգսյանի օգտին՝ գովերգվում են ժողովը վարողի կողմից և ծափողջյունների արժանանում:
Բացի այդ շատ ձայներ հավաքած անձանց ժողովը վարողի կողմից խոստացվում էր Փարիզ՝ սիրո քաղաքի ուղևորվելու հնարարություն:
Նշենք նաև, որ Ազատություն ռադիոկայանին Լևոն Զուրաբյանը հայտնել է, որ Խորհրդարանական ընտրություններն անվավեր ճանաչելու պահանջով Սահմանադրական դատարան այսօր ներկայացվելիք դիմումում «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինքը որպես ապացույց ներկայացնելու է նաև երեկ հրապարակված ՍԱՍ Գրուպի ժողովին արված ձայնագրությունը։

Генпрокуратура изучает скандальную аудиозапись собрания с сотрудниками "SAS Group" 04/14/2017   13:49  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении изучает появившуюся накануне в соцсети аудиозапись предвыборного собрания, проведенного с сотрудниками ведущей сети розничной торговли в стране "SAS Group". Об этом “Фактинфо” сообщили в пресс-службе ведомства.
Отметим, в оказавшейся в соцсети аудиозаписи слышно, как человек, который вел собрание, напоминает сотрудникам о предстоящих 2 апреля парламентских выборах, дает им указания, зачитывает их имена, призывая агитировать в пользу учредителя "SAS Group" Артака Саркисяна.
Те работники, которые не собрали голоса или мало преуспели в этом, удостаиваются упреков, вплоть до того, что в их адрес звучат угрозы увольнением, а тех, кому удалось собрать много голосов в пользу Артака Саркисяна, ведущий собрания одаривает похвалой и овациями.
Отметим, что глава парламентской фракции оппозиционного Армянского национального конгресса(АНК) Левон Зурабян заявил радиостанции "Свобода", что блок АНК – Народная партия Армении обратится в Конституционный суд для обжалования итогов прошедших 2 апреля парламентских выборов. Он отметил, что блок АНК-НПА в качестве доказательства представит также опубликованную накануне аудиозапись с собрания "SAS Group" .