Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել 04/12/2017   13:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 12-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն ԼՂՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի անդամների հետ:
Քննարկվել են սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերը նախատեսված ժամկետներում եւ պատշաճ կերպով լուծելու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
12:24 31/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀրամանագիր սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի կազմակերպման մասին
13:44 29/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ

Президент НКР провел совещание с членами Координационного совета по конституционным реформам 04/12/2017 13:26 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 12 апреля провел рабочее совещание с членами Координационного совета по конституционным реформам при президенте НКР.
Как сообщает пресс-служба главы НКР, были обсуждены вопросы, касающиеся хода конституционных реформ.
Глава государства дал конкретные поручения по решению обсужденных вопросов в намеченные сроки и надлежащим образом.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.