Ծառերը կտրել է բենզասղոցով, հարուցվել է քրեական գործ 04/11/2017   14:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Դավթաշեն վարչական շրջանում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Աղաբաբյան փողոցում՝  «Դելֆին» լողավազանի դիմացի ծառերը հատող անձը հանդիսանում է Ա.Ս, որը 2017 թվականի ապրիլի 10-ին՝ ժամը 11:30-ին բերման է ենթարկվել ոստիկանություն և խոստովանական բացատրություն է տվել, որ 2017 թվականի ապրիլի 8-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, իրեն պատկանող բենզասղոցով կտրել է թվով 23 «Բարդի» տեսակի ծառեր:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ նշված տարածքում ապօրինի հատվել է թվով 29  «Բարդի» և  «Թեղի» տեսակի ծառեր:
Դատախազությունից հայտնում են͵ որ Բուսական աշխարին պատճառված վնասի չափը կազմել է 2.860.000 ՀՀ դրամ:
Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի ցուցումով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր արարքը կատարելու մեջ անմիջականորեն ծագած կասկածանքի հիման վրա Ա.Ս.-ն ձերբակալվել է:

Уголовное дело заведено по факту незаконной вырубки деревьев в Ереване 04/11/2017 14:43 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту незаконной вырубки деревьев в ереванском районе Давташен, сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.
Дело заведено прокуратурой административных районов Ачапняк и Давташен по признакам части 3 статьи 296(Незаконная порубка деревьев, кустарников и растительного покрова) УК Армении.
“В результате предпринятых мероприятий была установлена личность человека, вырубившего деревья на улице Агабабяна, неподалеку от бассейна “Дельфин”. Им оказался А.С., который 10-го апреля 2017 года был доставлен в полицию и дал признательные показания о том, что 8-го апреля с.г., около 10:30 с помощью принадлежащей ему бензопилы спилил 23 тополя. В ходе подготовки материалов выяснилось, что на указанной территории было вырублено 29 тополей и карагачей”, - отмечается в сообщении.
Как сообщили в прокуратуре, сумма нанесенного флоре ущерба составила 2.860.000 драмов.
По указанию прокурора административных районов Ачапняк и Давташен А.С. задержан на основе непосредственно возникшего подозрения в совершении общественно опасного деяния, предусмотренного частью 3 статьи 296 УК Армении.