Մանախը կալանավորվեց 04/03/2017   23:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Քիչ առաջ դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը և «Մանախ» մականվամբ Արթուր Այվազյանին երկու ամիս ժամկետով կալանավորելու որոշում կայացրել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի լրագրողին հայտնեց Արթուր Այվազյանի պաշտպան, փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Փաստաբանը հայտնեց նաև, որ պաշտպանական կողմի միջնորդությունը գրավ կիրառելու մասին դատարանը մերժել է:
Շուտով դատարանը կսկսի «Մանախ»-ի կալանավորման միջնորդության քննությունը
Նշենք, որ կալանավորման որոշումը կայացվել է «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի քարոզչությունն իրականացնող անձանց և Արթուր Այվազյանի միջև միջադեպի գործի շրջանակում: Ա.Այվազյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։

Суд арестовал Артура Айвазяна по кличке “Монах” на два месяца 04/04/2017   09:25  |  Криминальная хроника
Суд в Армении постановил заключить Артура Айвазяна по кличке “Монах” под стражу на два месяца. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщил адвокат Артура Айвазяна – Айк Алумян.
Адвокат также проинформировал, суд отклонил ходатайство об освобождении его подзащитного под залог.
Отметим, соответствующее решение вынесено судом в рамках дела об инцидента между доверенными лицами оппозиционного блока “Елк”(Выход).Полиция Армении раскрыла инцидент в ереванском районе Малатия(фото)А. Айвазяну предъявлено обвинение по части 2 статьи 258(Хулиганство) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.