Երկու անձի դանակահարություն Վանաձորում. կասկածյալը ձերբակալվել է 03/22/2017   15:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են Վանաձորում երկու անձի դանակահարության՝ էական նշանակության ունեցող մի շարք հանգամանքներ, կասկածյալը ձերբակալվել է։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մարտի 21-ին` ժամը 00:15-ին, «Վանաձորի բժշկական կենտրոնից» ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «պարանոցի շրջանի ծակած-կտրած վերք» ախտորոշմամբ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 1963թ. ծնված Վ.Հովհաննիսյանը, իսկ ժամեր անց՝ 03:30-ին, ահազանգ է ստացվել՝ մեկ այլ տղամարդու՝ 1958 թ. ծնված Ս.Սարոյանի՝ «ալկոհոլային խմածություն, ձախ ականջի, գլխի կտրած վերքեր, որովայնի առաջնային պատի սալջարդ» ախտորոշմամբ բուժօգնության տեղափոխվելու մասին:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված երկու անձինք մարմնական վնասվածքներն ստացել են կենցաղային հարցերի շուրջ առաջացած նույն վիճաբանության արդյունքում՝ նույն անձի կողմից։
Դեպքի առթիվ մարտի 21-ին ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, Վ.Հովհաննիսյանը և Ս.Սարոյանը ճանաչվել են տուժող: Կասկածյալի ինքնությունը պարզվել է, և նույն օրը ձերբակալվել։
Վանաձորում «Մռդե» -ն դանակահարել է 2 տղամարդու
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил о задержании подозреваемого в нанесении ножевых ранений двум мужчинам в Ванадзоре 03/22/2017   16:34  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении установил ряд обстоятельств инцидента с нанесением ножевых ранений двум лицам в армянском Ванадзоре, подозреваемый задержан.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 21-го марта 2017 года, в 00:15 из “Ванадзорского медцентра” поступила информация о том, что к ним в больницу с диагнозом “колото-резаная рана в области шеи” поступили В. Ованнисян(1963 года рождения), а спустя несколько часов, в 03:30, пришло сообщение о госпитализации еще одного мужчины, С. Сарояна(1958 года рождения), с диагнозом “алкогольное опьянение,  резаные раны в области левого уха и головы, ушиб передней стенки брюшной полости”.
В результате предпринятых мероприятий было установлено, что двое указанных лиц получили телесные повреждения в ходе ссоры на бытовой почве и что ранения им нанес один и тот же человек.
По данному факту 21-го марта следственным управлением СК РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА. В. Ованнисян и С. Сароян признаны потерпевшими. Личность подозреваемого установлена. В тот же день он был задержан.
“Произведен осмотр места происшествия, назначены судебно-медицинские экспертизы. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств произошедшего”, - отмечается в сообщении.