Նոր արյունոտ միջադեպ Արարատում. թեկնածուի զարմիկը դանակահարված հիվանդանոց է տեղափոխվել 03/18/2017   10:27  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` արյունոտ միջադեպ է գրանցվել Արարատի Դեղձուտ գյուղում: Ծանր մարմնական վնասվածքով հիվանդանոց է տեղափոխվել դաշնակցական պատգամավորի թեկնածուի քրոջ որդին` Հովիկ Նազարպուրը:
Վերջինս համագյուղացի Սմբատին հանդիմանել է ՀՀԿ-ական Ալիկ Սարգսյանի կողմից Դեղձուտ գյուղում ընտրողների հետ հանդիպմանը ներկա գտնվելու համար` ասելով, որ գյուղի թեկնածուն դաշնակցական է: Առաջացել է ծեծկռտուք, որի ժամանակ էլ դանակով հարվածել է Նազարպուրին:
Վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց:
21:57 12/03/2017Նախընտրական պաստառները պոկել են անչափահասները. Ոստիկանություն
19:11 02/06/2016  |  Ընտրական իրավունքԱռաջարկվում է ընտրախախտումները քրեականացնել, պատիժները խստացնել. օրինագիծն ուղարկվել է ՀՀ կառավարություն (Տեսանյութ)
19:31 27/05/2016  |  Ընտրական իրավունքԸնտրախախտումների գործերով 56 անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ
11:35 10/04/2013  |  Ընտրական իրավունք3 քրեական գործով դատապարտվել է 5 անձ
18:55 26/02/2013  |  Ընտրական իրավունքՀանձնարարվել է հայտնաբերել ուրիշի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարած անձին
18:31 25/02/2013  |  Ընտրական իրավունքՀարուցվել է քրեական գործ թիվ 06/16 ընտրատեղամասում այլ անձի փոխարեն քվեարկելու դեպքի առթիվ
11:24 20/02/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓետրվարի 19-ի դրությամբ ընտրախախտումների վերաբերյալ հարուցվել է 3 քրեական գործ

Племянник кандидата в депутаты в Армении госпитализирован с ножевым ранением в больницу после инцидента в селе Дехдзут 03/18/2017   10:45  |  Криминальная хроника
Новый кровавый инцидент произошел в селе Дехдзут Араратской области Армении.
По сведениям “Фактинфо”, с тяжкими ножевым ранением в больницу доставлен племянник кандидата в депутаты от АРФ “Дашнакцутюн” – Овик Назарпур.
Назарпур пожурил односельчанина Смбата за присутствие на встрече кандидата от правящей Республиканской партии Армении Алика Саркисяна с избирателями в селе Дехдзут, заявив, что кандидатом от села является представитель АРФД. Вспыхнула ссора, во время которой Назарпура ударили ножом.