Բանակի հրամանատարը կոչ է արել չթուլացնել զգոնությունը և միշտ պատրաստ լինել կանխելու հակառակորդի հետագա սադրանքները 03/16/2017   16:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 15-ին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն այցելել է հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետեր և տեղում հանրապետության նախագահի պարգևները հանձնել փետրվարի 25-ին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված հարձակողական գործողությունը չեզոքացնելու ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով պարգևատրվածներին գերազանց ծառայության համար և շնորհավորելով վերջիններիս գերագույն գլխավոր հրամանատարի կողմից նման բարձր պատվի արժանանալու կապակցությամբ՝ բանակի հրամանատարը կոչ է արել չթուլացնել զգոնությունը և միշտ պատրաստ լինել կանխելու հակառակորդի հետագա սադրանքները:

Министр обороны НКР призвал военнослужащих не ослаблять бдительность и быть готовыми к пресечению дальнейших провокаций противника 03/16/2017   17:44  |  Лента новостей
Министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны генерал-лейтенант Левон Мнацаканян 15-го марта посетил боевые позиции, дислоцированные на юго-восточном направлении.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, Левон Мнацаканян на месте вручил присужденные президентом награды военнослужащим, отличившимся при нейтрализации наступательной операции, предпринятой противником 25-го февраля.
Поблагодарив награжденных за отличную службу и поздравив их с награждением, глава Минобороны НКР призвал не ослаблять бдительность и быть всегда готовыми к пресечению дальнейших провокаций противника.