Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն 03/13/2017   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 14-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ: Բարձր մակարդակի բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների միջև մի շարք ոլորտներում՝ քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար, մշակութային երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը մտքեր կփոխանակեն նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք արդիական խնդիրների շուրջ, կքննարկեն ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը:
ՌԴ պաշտոնական այցի շրջանակներում Նախագահ Սարգսյանը կհյուրընկալվի Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտում, որտեղ հանդիպում կունենա համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
10:23 10/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ և ՌԴ նախագահները բանակցություններ կանցկացնեն Մոսկվայում
20:40 10/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎլադիմիր Պուտինը և Սերժ Սարգսյանը քննարկել են ռուս-հայկական համագործակցության առանցքային հարցերը
19:28 10/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿրեմլում տեղի է ունենում Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահների հանդիպումը
19:22 10/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ-ների միջև ստորագրվել է 2016-2017թթ. խորհրդատվությունների ծրագիրը
15:09 10/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ165 դոլարից էլ ցածր սակագնի հարցն արդեն ապագա բանակցությունների հարց է. Շավարշ Քոչարյան
12:58 09/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն ԼՂՀ հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր

Серж Саргсян встретится с Путиным в Москве 03/13/2017 14:09 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 14 марта с двухдневным официальным визитом посетит Российскую Федерацию, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“Президент Армении встретится с высшим руководством страны. В ходе переговоров высокого уровня будут обсуждены ключевые вопросы повестки двустороннего взаимодействия двух государств стратегических партнёров в ряде сфер: политическая, торгово-экономическая, гуманитарная, культурная, а также вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках интеграции на евразийском пространстве”, - отмечается в сообщении.
Президенты Серж Саргсян и Владимир Путин обменяются мнениями также по ряду актуальных международных и региональных проблем, обсудят процесс урегулирования нагорно-карабахской проблемы.
В рамках официального визита в РФ президент Саргсян посетит Московский государственный институт международных отношений, где встретится со студентами и профессорско-преподавательским составом.