Ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների թիվը` 1249, հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը ` 20. Ոստիկանություն 03/13/2017   10:49  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է ՀՀ ԱԺ 2017թ. ապրիլի 2-ի ընտրությունների ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ 2017 թ. մարտի 13-ի դրությամբ:
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 20-րդ օրը, ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանություն:
քվեարկության օրվանից 20 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.244, որից ՝
- ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների թիվը` 1249,
- հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը ` 20:
14:26 08/03/2017  |  Ընտրական իրավունք20 տարի առաջ իբր մահացած քաղաքացին բնակվում է Ֆրանսիայում. պարզաբանում է Ոստիկանությունը
15:33 25/02/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն հրապարակել է ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի ընտրական ցուցակները
13:19 25/02/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն ԱԺ ընտրությունների մասնակից քաղաքական ուժերին հատկացրեց հերթական համարները
09:05 25/02/2017  |  ՄամուլԿուսակցությունների և դաշինքների մեջ թեկնածուների թվով ամենամեծ նախընտրական ցուցակը ներկայացրել է «Հայկական վերածնունդ»-ը. «Հրապարակ»
09:52 22/02/2017  |  ՄամուլՉնայած արտագաղթի ահռելի ծավալներին՝ ընտրողների թիվն ավելանում է երկրաչափական պրոգրեսիայով. «Ժողովուրդ»
17:45 21/02/2017  |  Ընտրական իրավունքՀրապարակվել են ՀՀ Ազգային ժողովի 2017 թ. ապրիլի 2-ի ընտրությունների նախնական ցուցակները

Полиция Армении опубликовала общее число избирателей за 20 дней до проведения голосования на парламентских выборах 03/13/2017   11:03  |  Избирательное право
Общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, за 20 дней до проведения голосования на выборах в парламент страны составляет 2.564.244 человека, сообщается на официальном сайте Полиции Армении.
Сообщается, что из них 1249 временно изъяты из избирательного списка по месту учета и включены в дополнительный список избирателей по месту нахождения в день голосования, а 20 человек не состоят на учете в Республике Армения.
В сообщении также отмечается, что во исполнение части 7 статьи 8 Избирательного кодекса Республики Армения, во время выборов в Национальное собрание — за 30 дней до проведения голосования — Полиция РА опубликовывает общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, с указанием также числа избирателей, включенных в каждый дополнительный список.