ԿԸՀ-ն հրապարակել է ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի ընտրական ցուցակները 02/25/2017   15:33  |  Ընտրական իրավունք
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների և կուսակցությունների դաշինքների ընտրական ցուցակները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, մինչ այդ ԿԸՀ-ն արտահերթ նիստի ընթացքում որոշում էր կայացրել գրանցել ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած քաղաքական ուժերի համամասնական և տարածքային ցուցակները:
Ազգային ժողովի առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 9 քաղաքական ուժ, որոնցից 5-ը կուսակցություն են, 4-ը` դաշինք:
Ընտրություններին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել ՀՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն, «Հայկական վերածնունդ»-ը, «Ազատ դեմոկրատներ»-ը և Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցությունը, «Ծառուկյան», «Ելք», ՀԱԿ-ՀԺԿ և «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքները:

ЦИК Армении обнародовала избирательные списки политсил, участвующих в парламентских выборах 02/25/2017   17:13  |  Избирательное право
Центральная избирательная комиссия Армении опубликовала избирательные списки политических партий и партийных блоков, участвующих в предстоящих в пареле с.г. выборах в Национальное Собрание РА, передает “Арменпресс”.
ЦИК на внеочередном заседании в субботу приняла решение зарегистрировать пропорциональные и региональные списки политических сил, представивших заявку на участие в выборах.
Заявки на участие  в предстоящих парламентских выборах заявки подали 9 политсил - четыре блока и 5 партий: