Վիգեն Սարգսյանը՝ ԱԺ նախագա՞հ, Վլադիմիր Գասպարյանը՝ պաշտպանության նախարա՞ր. «Ժամանակ» 02/24/2017   09:21  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ՀՀԿ հավաստի աղբյուրները տեղեկացնում են, որ ինտենսիվորեն քննարկվում Է ԱԺ ընտրություններից հետո Վիգեն Սարգսյանին Աժ նախագահ դարձնելու հնարավորությունը։
«Կարեն Կարապետյանը կմնա՞ վարչապետ մինչև 2018-ի ապրիլ, թե՝ ոչ։ Մի բան հստակ Է, որ Վիգեն Սարգսյանը պաշտպանության նախարարի պաշտոնում չի շարունակելու պաշտոնավարել: ԱԺ ընտրությունները լավ կազմակերպելուց և ՀՀԿ-ին հաղթանակ ապահովելուց հետո պաշտպանության նախարար Է նշանակվելու Վլադիմիր Գասպարյանը, ով չի ուզում մնալ ոստիկանապետի պաշտոնում»,–գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 24.02.17թ. համարում:
22:14 23/02/2017  |  ՔաղաքականՀՀԿ­-ն ընտրություններին կմասնակցի «Անվտանգություն և առաջընթաց» կարգախոսով
17:43 23/02/2017  |  Ընտրական իրավունքԸնտրական գործընթացի ժամանակ 12 խումբ արարքներից 8-ով նախաքննության կատարումը վերապահված է Քննչական կոմիտեին, իսկ 4-ը՝ ՀՔԾ-ին. Սոնա Տռուզյան
15:07 23/02/2017Գեղարքունիքի մարզում ձեւավորվել են 155 ընտրական տեղամաս
09:21 23/02/2017  |  ՄամուլՔոչարյանի նոր պլանները՝ թեժացնել իրավիճակը և ներքաշել Ծառուկյանին. «Ժամանակ»
09:06 23/02/2017  |  Մամուլ«Բեսեդկեքում» «կարտ» խաղացողները դարձել են «ընտրական բրոքեր». մասնագիտության նոր ձևակերպում մեզանում. «Հրապարակ»
10:51 22/02/2017  |  Ընտրական իրավունքԳործել բացառապես օրենքի շրջանակում. ԿԳ նախարարի շրջաբերականը մարզպետներին և Երևանի քաղաքապետին

СМИ пишут о возможном назначении Вигена Саркисяна на новый пост после парламентских выборов 02/24/2017   11:51  |  Пресса
Министр обороны Армении Виген Саркисян после выборов может занять пост спикера Национального Собрания, пишет газета “Жаманак”
Как передает издание со ссылкой на достоверные источники в правящей Республиканской партии Армении, данный вопрос стал в последнее время предметом интенсивных обсуждений внутри партии.
"Сохранит ли Карен Карапетян за собой пост премьера Армении до апреля 2018 года или нет, пока не ясно, однако однозначно, что после выборов Виген Саркисян не останется на должности министра обороны. После хорошей организации выборов и обеспечения победы РПА главой Минобороны будет назначен начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян, который не хочет оставаться на своем нынешнем посту", - пишет газета.
20:44 03/12/2013  |  Актуальная тема Виген Саркисян: Достигнуты очень важные договоренности с российской стороной относительно будущего ААЭС и завода “Наирит”