Բաքվի նշած Եվրախորհրդարանի պատգամավորներն Ինտերպոլի միջոցով չեն հետախուզվում. ՀՀ ոստիկանություն 02/23/2017   12:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ոստիկանությունում չեն հաստատում տեղեկությունն այն մասին, որ Եվրախորհրդարանի երեք պատգամավորների՝ Ֆրանկ Էնգելի (Լյուքսեմբուրգ), Էլենա Թեոխարուսի (Կիպրոս) եւ Յարոմիր Շտետինի (Չեխիա) նկատմամբ Ինտերպոլի միջոցով հետախուզում է հայտարարվել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը Artsakhpress-ի հետ զրույցում ասել է, որ ներկայում Ինտերպոլում նման տվյալներով անձինք հետախուզման մեջ չեն:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը, հաղորդել էին, որ Ինտերպոլի միջոցով, իբր, այս պատգամավորները հետախուզվում են՝ Սահմանադրության հանրաքվեի ժամանակ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու համար:

Полиция Армении: трое указанных Баку депутатов Европарламента не разыскиваются по линии Интерпола 02/23/2017   12:47  |  Лента новостей
В Полиции Армении не подтвердили сообщение о том, что трое депутатов Европарламента - Франк Энгель (Люксембург), Елена Теохарус (Кипр) и Яромир Штетина (Чехия), объявлены в розыск по линии Интерпола.
Как сообщил корреспонденту Artsakhpress начальник пресс-службы Полиции Армении Ашот Агаронян, на данный момент лица с такими данными не находятся в розыске по линии Интерпола.
Ранее азербайджанские СМИ со ссылкой на Генпрокуратуру Азербайджана сообщили о якобы направленном в Интерпол запросе о перечисленных депутатах в связи с их посещением Нагорного Карабаха для наблюдения за референдумом по реформе Конституции.