Ակնհայտ է «Ժառանգության» սկզբունքային, գաղափարական և ծրագրային խզումը իր հռչակած և անցած քաղաքական ուղու հետ. Զարուհի Փոստանջյան 02/20/2017   11:07  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն այսօր հայտարարել է, որ դադարեցնում է իր անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը:
Ֆեյսբուքում թողած գրառման մեջ պատգամավորը նշում է.
«Հարգելի «Ժառանգություն» կուսակցության անդամներ,
Ակնհայտ փաստ է «Ժառանգություն» կուսակցության սկզբունքային, գաղափարական և ծրագրային խզումը իր հռչակած և անցած քաղաքական ուղու հետ, ինչը հանգեցրել է հրաժարման կուսակցության կողմից ընդունված սկզբունքներից, գաղափարախոսությունից և ծրագրից:
Քաղաքական գործունեություն իրականացնելու համար վերը նշված փաստը դարձրել է անհամատեղելի իմ անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը:
Հայտնում եմ ձեզ, որ դադարեցնում եմ իմ անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը:
Միևնույն ժամանակ` բարձր եմ գնահատում շուրջ տասնամյա համատեղ աշխատանքը և միասին անցած ճանապարհը:
Հարգանոք`
Զարուհի Փոստանջյան
20.02.2017թ. »
16:42 22/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԱԾ-ն՝ Զարուհի Փոստանջյանի հայտարարությունների մասին
18:16 08/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԶարուհի Փոստանջյան. Պետբյուջեից հսկայածավալ գումար է հատկացվել պետական ծառայության մեջ գտնվող 28 անձանց բնակարաններ տրամադրելու համար
09:08 05/02/2015  |  ՄամուլԶարուհի Փոստանջյանը դարձյալ մեկնելու է ԱՄՆ՝ սովորելու. «Չորրորդ իշխանություն»
16:03 26/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԶարուհի Փոստանջյանի օրենսդրական նախաձեռնության քննարկումը հետաձգվեց մինչեւ մեկ տարի ժամկետով
13:49 23/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ Առաջարկվում է մայիսի 19-ը հռչակել Օսմանյան կայսրությունում պոնտոսահույների, ասորիների, եզդիների և այլ ազգերի ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օր

Заруи Постанджян сообщила о своем выходе из оппозиционной партии “Наследие” 02/20/2017   11:20  |  Политика
Руководитель армянской оппозиционной парламентской фракции "Наследие" Заруи Постанджян заявила о своем выходе из рядов одноименной партии.
"Очевиден принципиальный, идеологический и программный отход партии "Наследие" от заявленного и пройденного политического пути, что обернулось отказом от принятых партией принципов, идеологии и программ", - написала Постанджян на своей странице в Facebook.
По ее словам, вышеуказанный факт сделал несовместимым осуществление политической деятельности и ее членство в партии “Наследие”.
“Сообщаю вам, что прекращаю свое членство в партии "Наследие". В то же время я высоко оцениваю 10-летнюю совместную работу и пройденный путь”, - отметила Заруи Постанджян.
Партия “Наследие” приняла решение участвовать в предстоящих выборах в Национальное Собрание Армении в составе блока. Заруи Постанджян на заседаниях Управления партии высказывалась категорически против данного варианта участия политсилы в выборах.
По итогам переговоров партия “Наследие” вошла в состав блока “Оганян-Раффи-Осканян”, что и стало причиной выхода Постанджян из рядов политсилы.