ՊԲ առաջապահ զորամասերը, հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար, դիմել են պատասխան գործողությունների 02/15/2017   09:27  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 600 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 3 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны НКР сообщает о минометных обстрелах с азербайджанской стороны в ночь на среду 02/15/2017   09:45  |  Карабахский конфликт
В ночь на 15-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 45 раз, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 600 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, в восточном направлении азербайджанские ВС применили 60-ти и 82-миллиметровые минометы, выпустив 3 снаряда.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР  для подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций, - отмечается в сообщении.