Վարչապետը նպատակահարմար չի համարում Հյուսիս-հարավ միջանցքի շինարարությունը արտաքին պարտքը մեծացնելու եղանակով իրականացնելը 01/13/2017   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի շինարարությունը շարունակելը Հայաստանի արտաքին պարտքի բեռի մեծացման ճանապարհով իրականացնելը լավագույն լուծումը չէ: Հունվարի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Հյուսիս-հարավ ճանապարհը մեզ համար շատ կարևոր է, եթե կառուցումը սկսել ենք, պետք է շարունակենք: Սակայն դա մեր արտաքին պարտքի բեռի ավելացման հաշվին անելը լավագույն լուծումը չէ, մենք քննարկում ենք այլ տարբերակներ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանը մանրամասնեց, որ այժմ կառավարությունը փորձում է գտնել ճանապարհային միջանցքի շինարարությունը մասնավոր հատված-պետություն համագործակցության արդյունքում շարունակելու տարբերակներ:

Премьер Армении не считает целесообразным реализацию проекта строительства транспортного коридора “Север-юг” путем увеличения внешнего долга 01/13/2017   15:32  |  Лента новостей
Реализация  проекта строительства международного транспортного коридора “Север- Юг” путем увеличения внешнего долга не является наилучшим решением. Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил премьер-министр Армении Карен Карапетян.  на встрече с журналистами в четверг.
“Дорога” Север-Юг” является очень важной для нас. Если мы начали ее строить, то должны довести дело до конца. Однако осуществление проекта строительства коридора “Север-Юг” путем увеличения внешнего долга не науличшее из р ешений. Мы обсуждаем другие варианты”,- сказал премьер- министр Армении.
По его словам, в настоящее время  правительство Армении пытается найти  варианты продолжения строительства коридора “Север-Юг” при сотрудничестве с частным сектором.