Պարգեւատրման արարողություն՝ Արցախի նախագահի նստավայրում 12/29/2016   20:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում դեկտեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել 2016 թվականի ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողների եւ ազատամարտիկների, ինչպես նաեւ հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում ակնառու հաջողություններ արձանագրած անձանց պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի հանրապետության նախագահի կայքէջից։
2016 թվականին սպորտի ոլորտում բարձր արդյունքներ գրանցած արցախցի մարզիկները արժանացել են նյութական խրախուսման:
Միջոցառման ընթացքում ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են այսօր Տավուշի մարզում հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
14:47 11/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ մշակույթի ոլորտի ու հասարակական հատվածի ներկայացուցիչների հետ
20:26 26/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում պարգեւատրվել են մի շարք ազատամարտիկներ
19:19 26/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հրաչյա Ռոստոմյանին
13:32 13/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում մահացած զինծառայողը հետմահու պարգեւատրվել է
12:21 13/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո սահակյանը մասնակցել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիայի համաժողովի բացման արարողությանը
20:05 03/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԷներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությունը պահանջված է. Բակո Սահակյան
19:08 22/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը հայաստանցի բժիշկների հետ քննարկվել է Հայաստանի եւ Արցախի բժշկական հաստատությունների համագործակցության հարցեր
19:59 19/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյան. Տարածաշրջանում խաղաղություն եւ կայունություն ապահովող գործոններից մեկը ԼՂՀ զինված ուժերն են

Президент НКР наградил группу военнослужащих и добровольцев за отвагу и мужество в ходе Апрельской войны 12/30/2016   09:08  |  Лента новостей
В резиденции президента Нагорно-Карабахской Республики 29 декабря состоялась торжественная церемония награждения группы военнослужащих Армии обороны и воинов-освободителей, продемонстрировавших отвагу и мужество при защите границ Родины в ходе широкомасштабных военных действий, развернутых противником в период с 2 по 5 апреля 2016 года, а также лиц, добившихся весомых успехов в различных сферах жизнедеятельности республики.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, арцахские спортсмены, достигшие высоких результатов в 2016 году, были удостоены материального поощрения.
В ходе мероприятия присутствующие почтили минутой молчания память военнослужащих, погибших сегодня в Тавушской области при защите границ родины.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.