Սպանության հերթական դեպքը Երևանում. պատճառը եղել է Viber-ով հաղորդագրություն ուղարկելը. Shamshyan.com 12/24/2016   11:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ դեկտեմբերի 23-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է 24-ամյա Մհեր Հովհաննիսյանը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեկտեմբերի 22-ին Խորենացի փողոցի 2-րդ փակուղու թիվ 18 հասցեի մոտից նշված բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Մ. Հովհաննիսյանն ու 31-ամյա Ահարոն Ասիրյանը։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով իրավապահները որոնում են 28-ամյա Ալեք Յաղուբյանին, ով նախկինում ավազակային հարձակում կատարելու կասկածանքով Ռուսաստանի Դաշնությունում դատապարտվել է։
Ըստ կայքի՝ սպանության պատճառը եղել է այն, որ մահացածը, ով մասնագիտությամբ ոսկերիչ էր, Viber-ով SMS հաղորդագրություն է ուղարկել կասկածյալ Ա.Յաղուբյանի մորը։ Վերջինս տեսել է այդ հաղորդագրութունը և հանդիպման է կանչել սպանվածին ու վիրավորին:

В Ереване убит 24-летний парень: причиной могло стать сообщение в Вайбере - Shamshyan.com 12/24/2016   11:54  |  Криминальная хроника
24-летний юноша скончался накануне в реанимации ереванской больницы “Эребуни” после инцидента, причиной которой стало отправленное по Viber сообщение. Об этом сообщает сайт Shamshyan.com
Как передает фоторепортер Гагик Шамшян, 22-го декабря в вышеупомянутый медцентр  с ереванской улицы Хоренаци были госпитализированы двое мужчин – 24-летний Мгер Ованнисян и 31-летний Агарон Асирян. Жизнь Мгера Ованнисяна не удалось спасти.
По данным СМИ, правоохранители по подозрению в совершении указанного преступления разыскивают 28-летнего Алека Якубяна, который ранее был осужден в России по обвинению в разбойном нападении.
По сведениям сайта, скончавшийся, который является ювелиром, отправил матери Якубяна сообщение Viber-у. последний, увидев письмо, назначил встречу убитому и раненому.