ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Թեհրան 12/23/2016   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Թեհրան: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ԻԻՀ վերահսկողության գլխավոր կազմակերպության նախագահ Նասեր Սերաջիի, Իրանի Իսլամական Հանրապետության դատական իշխանության ղեկավարության հետ։
ՀՀ ՔԿ նախագահը կայցելի նաև Իսֆահան, որտեղ հանդիպումներ կունենա նահանգապետի, արդարադատության նախարարի, գլխավոր քննիչի և դատախազի հետ։
Ա. Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թեհրան է մեկնել ԻԻՀ վերահսկողության գլխավոր կազմակերպության նախագահ Նասեր Սերաջիի հրավերով:

Председатель СК Армении Агван Овсепян отправился с рабочим визитом в Тегеран 12/23/2016   18:39  |  Лента новостей
Возглавляемая председателем Следственного комитета РА Агваном Овсепяном делегация сегодня отправилась с рабочим визитом в Тегеран.
Как сообщает пресс-служба СК, в ходе визита запланированы встречи с председателем организации Генеральной инспекции Исламской Республики Иран Насером Сераджем, руководством судебной власти Ирана.
Председатель СК Армении посетит Исфаган, где проведет встречу с губернатором, министром юстиции, главным следователем и прокурором.
Возглавляемая А. Овсепяном делегация отбыла в Тегеран по приглашению председателя организации Генеральной инспекции Исламской Республики Иран Насера Сераджа.