Սերժ Թանկյանը, Արսինե Խանջյանը եւ այլ հայտնիներ խորհրդարանական ընտություններին կմասնակցեն որպես դիտորդ 12/05/2016   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սփյուռքահայ մի խումբ հայտնի մշակութային գործիչներ Հայաստան կժամանեն`մասնակցելու 2017 թվականին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին որպես դիտորդ: Այս մասին դեկտեմբերի 5-ին «Արդարություն Հայաստանում» նախաձեռնության քննարկման ժամանակ ասաց կանադահայ դերասանուհի, պրոդյուսեր Արսինե Խանջյանը:
Նրա խոսքով` «Արդարություն Հայաստանում» նախաձեռնության կողմից անցկացված ստորագրահավաքին միացել են մեծ թվով հայրենակիցներ:
«Մենք նախաձեռնել ենք հաջորդ տարվա խորհրդարանական ընտրություննեին Հայաստան բերել Սփյուռքի մեր հայրենակիցերին, եւ թույլ տալ մասնակից դառնալ պետության կայացմանը, որպես դիտոդներ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Խանջյանը, հավելելով, որ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար վերջիններս կվերապատրաստվեն:
Տեսակապի միջոցով ամերիկահայ ռոք երաժիշտ, երգահան, աշխարհահռչակ System of a Down խմբի հիմնադիր և մենակատարը Սերժ Թանկյանն էլ նշեց, որ սփյուռքահայությունը բավական անջատ է Հայաստանի տնտեսական, քաղաքական կյանքից:
«Սփյուռքահայերը բավականաչափ պատկերացումներ չունեն Հայաստանի իրադարձությունների մասին»,-ասաց նա:
09:50 03/12/2016  |  ՄամուլԲազմասեր Առաքելյանի հովանավորը Վիգեն Սարգսյանն է. «Ժողովուրդ»
09:46 03/12/2016  |  Մամուլ«Քաղաքացիական պայմանագիր», «Լուսավոր Հայաստան» և «Հանրապետություն» կուսակցությունները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել. «Ժողովուրդ»
09:35 03/12/2016  |  ՄամուլՈվքեր են ընտրություններում ՀՀԿ ցուցակի առաջին եռյակում. «Ժամանակ»
09:23 03/12/2016  |  ՄամուլՀՀԿ տարածքային կազմակերպության աշխատանքները համակարգողի հիմնական թեկնածուն Տարոն Մարգարյանն է. «Հայկական Ժամանակ»
09:15 03/12/2016  |  ՄամուլԶարուհի Փոստանջյանը դեմ է դաշինքին. «Հրապարակ»
09:39 02/12/2016  |  ՄամուլԲՀԿ-ի ու «Միասնության» ներկայացուցիչների միջև կոշտ մրցակցություն է. «Իրատես de facto»
09:23 02/12/2016  |  ՄամուլՎարդան Օսկանյանը մերժել է Խաչատուր Քոքոբելյանի առաջարկը. «Ժամանակ»
09:15 02/12/2016  |  ՄամուլՈվքեր են ՀՀԿ-ի թեկնածուները Շիրակի մարզում. «Ժողովուրդ»
09:20 01/12/2016  |  ՄամուլԲՀԿ քաղխորհուրդը կքննարկի ռեյտինգային ցուցակներում թեկնածուների առաջադրման հարցը. «Ժողովուրդ»

Серж Танкян, Арсине Ханджян и другие знаменитости понаблюдают за парламентскими выборами в Армении 12/05/2016   15:32  |  Лента новостей
Представители армянской Диаспоры, известные деятели культуры прибудут из-за рубежа в Армению для участия в качестве наблюдателей в парламентских выборах, которые пройдут весной 2017 года. Об этом заявила знаменитая канадская актриса Ханджян в ходе организованной в понедельник инициативой “Справедливость в Армении” дискуссии.
По словам Ханджян, к сбору подписей присоединились многие соотечественники.
“Мы инициируем приезд представителей Диаспоры в Армению на предстоящие парламентские выборы  с тем, чтобы они смогли принять участие в становлении государства в качестве наблюдателей”, -  цитирует Арсине Ханджян “Арменпресс”.
Ханджян добавила, что для осуществления наблюдательской миссии они пройдут подготовку.
В свою очередь,  известный  американский рок-музыкант, лидер группы System of a Down Серж Танкян, подключившийся к дискуссии по видеосвязи, отметил, представители армянской диаспоры оторваны от реальности и политической жизни в Армении.
“Представители Диаспоры не имеют должного представления о происходящих процессах в Армении”, - заявил Танкян.