ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը կազմակերպված ընդունելությանը 11/29/2016   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 28-ի երեկոյան ներկա է գտնվել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը կազմակերպված ընդունելությանը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Ընդունելությանը մասնակցել են Ռուսաստանի Դաշնության օրենսդիր և գործադիր իշխանության ներկայացուցիչներ, հեղինակավոր քաղաքական վերլուծաբաններ ու փորձագետներ, հայկական համայնքային կառույցների ղեկավարներ, ինչպես նաև հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացման և ամրապնդման գործում մեծ ներդրում ունեցող հասարակական-քաղաքական գործիչներ:
Հանդիպման ժամանակ ՀՀ պաշտպանության նախարարը խոսել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների, բանակ-հասարակություն կապերի շրջանակում Սփյուռքի տարբեր կառույցների հետ համագործակցության ծրագրերի մասին:
Ծավալված քննարկման ընթացքում կարծիքներ են հնչել հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության ամրապնդման, երկու ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունների խորացման, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումների միտումներին համարժեք գործողությունների անհրաժեշտության վերաբերյալ։

Глава Минобороны Армении принял участие в приеме, организованном армянским посольством в Москве 11/29/2016   16:50  |  Лента новостей
Находящийся в РФ с официальным визитом министр обороны Армении Виген Саркисян присутствовал накануне вечером на приеме, организованном армянским посольством в Москве.
Как сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства, в приеме приняли участие представители законодательной и исполнительной органов властей РФ, авторитетные политологи, аналитики и эксперты, руководители армянских общинных структур, а также общественно-политические деятели, внесшие вклад в дело укрепления и расширения армяно-российских отношений.
В ходе встречи министр обороны Армении рассказал о проводимых в Вооруженных силах реформах, программах сотрудничества с различными структурами Диаспоры в рамках взаимоотношений Армия-Общество.
В ходе развернувшейся дискуссии прозвучали мнения об укреплении армяно-российского стратегического сотрудничества, углублении дружественных отношений между двумя народами, а соразмерного реагирования на региональные процессы.