Վարչապետը «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է ՏՀՏ ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր  11/24/2016   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարևորելով տեղակատվական և հեռահաղորդակցության ոլորտի շարունակական առաջընթացը մեր երկրում՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստում է այս բնագավառի հետագա զարգացման նոր փաթեթ: Միաժամանակ, Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ գործադիրը պատրաստ է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի հետ քննարկել տարբեր նախաձեռնություններ և առաջարկություններ՝ ուղղված Հայաստանում ընկերության ծրագրերի ընդլայնմանը:
Ժան Իվ Շարլին նշել է, որ իր գլխավորած ընկերությունը մեր երկրում ունի գործունեության երկարաժամկետ տեսլական և նախապատրաստում է ներդրումային մեծածավալ ծրագրեր: Պարոն Շարլիի խոսքով՝ դրանք ուղղված են լինելու ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների բարելավմանն ու ենթակառուցվածքների արդիականացմանը:
Վարչապետը ողջունել է նախաձեռնությունը և կոչ արել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարություն ներկայացնել ոլորտի զարգացմանն ուղղված առաջարկություններն ու ակնկալիքները կառավարությունից:

Компания “ВымпелКом Груп” подумывает о реализации масштабных инвестпроектов в Армении 11/24/2016   18:38  |  Лента новостей
Компания “ВымпелКом Груп” планирует реализовать масштабные инвестиционные проекты в Армении. Об этом, как сообщает пресс-служба правительства Армении, заявил исполнительный директор компании “ВымпелКом Груп” Жан-Ив Шарлье на состоявшейся в пятницу встрече с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
Жан-Ив Шарлье отметил, что компания имеет виды на долгосрочную деятельность в Армении.
По его словам, инвестиционные проекты будут направлены на оптимизацию услуг в сфере фиксированной и мобильной связи и модернизацию инфраструктур.
Премьер Армении приветствовал инициативу и призвал министерство транспорта, связи и информационных технологий представить предложения по развитию сферы и ожидания от правительства.
Карен Карапетян придал важность дальнейшему развитию в Армении информационной и телекоммуникационной сфер и сообщил, что правительство разрабатывает новый пакет по развитию данной отрасли.
Глава армянского правительства также заявил о готовности обсуждать с “ВымпелКом Груп” различные инициативы и предложения, нацеленные на расширение программ данной компании в Армении.