ԼՂՀ Նախագահի հրամանագիր՝ը 2017 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին 11/17/2016   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր 2017 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Ըստ հրամանագրի` 2017 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի ԼՂՀ արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2016 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչեւ 2016 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2017 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Президент НКР подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 11/17/2016   12:12  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 16 ноября подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2017 года. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно указу, в январе 2017 года будет проведен зимний призыв на обязательную военную службу тех граждан НКР мужского пола, которым до 31 декабря 2016 года включительно исполнится 18 лет, а также тех граждан, которым была предоставлена отсрочка от призыва на обязательную военную службу на срок до 31 декабря 2016 года включительно.
Согласно указу, в январе-феврале 2017 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную военную службу.