«Սասնա Ծռեր»-ի գործով 12 հոգու մեղադրանքը խստացվել է 11/17/2016   11:38  |  Քրեական խրոնիկոն
«Սասնա Ծռեր»-ի գործով ընդհանուր առմամբ 12 հոգու մեղադրանքը լրացվել ու նոր մեղադրանք է առաջադրվել, խստացվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը՝ նշելով, որ մեղադրանքի լրացում է տեղի ունեցել նաև կալանքի մեջ գտնվող իր չորս պաշտպանյալներից երեքի մոտ:
Այսպես, Պավել Մանուկյանի ու Մխիթար Ավետիսյանի մեղադրանքին գումարվել են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին ու 2-րդ կետերով (կազմակերպված խմբի կողմից զենք հափշտակելը), 185-րդ հոդվածը՝ «Գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը», Արմեն Լամբարյանի մեղադրանքին գումարվել է նույնպես զենքի հափշտակության հոդվածը:

12 членам группы “Сасна црер” ужесточили обвинение по делу о захвате полка ППС в Ереване 11/17/2016   11:53  |  Криминальная хроника
Предъявленные 12 членам группы “Сасна црер” по делу о захвате полка патрульно-постовой службы в Ереване обвинения ужесточены. Об этом “ФактИнфо” сообщила адвокат Инесса Петросян.
Им инкриминируют новые деяния.
Она отметила, что дополнение обвинения имело место также в отношении ее четверых подзащитных, находящих под стражей.
Таким образом, к уже выдвинутым против Павла Манукяна и Мхитара Аветисяна обвинениям прибавились пп. 1 и 2 части 4 ст. 238(хищение оружия, совершенное организованной группой) и статья 185(умышленное уничтожение или повреждение имущества).