Երևանում կկայանա Արևելյան գործընկերության անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպումը 11/16/2016   12:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում նոյեմբերի 17-ին կկայանա Արևելյան գործընկերության (ԱլԳ) արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական ութերորդ հանդիպումը, որին կմասնակցեն նաև Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով ԵՄ հանձնակատար Յոհանես Հանը, Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ժան-Կրիստոֆ Բեյաղը, ԱլԳ մասնակից պետությունների բարձրաստիճան պատվիրակություններ:
Հանդիպման արդյունքներով պատվիրակությունների ղեկավարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Նույն օրը կկայանա նաև ԱլԳ գիտության և տեխնոլոգիաների նախարարների՝ հետազոտության և նորարարության հարցերին նվիրված երկխոսությունը:

Неформальная встреча глав МИД стран Восточного партнерства пройдет завтра в Ереване 11/16/2016   13:09  |  Лента новостей
Восьмая неформальная встреча глав МИД стран Восточного партнерства состоится в Ереване 17-го ноября, сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Во встрече примут участие также комиссар ЕС по вопросам расширения и европейской политики соседства Йоханнес Хан, заместитель генерального секретаря Европейской службы внешнего действия Жан-Кристоф Бейах, а также высокопоставленные делегации стран Восточного партнерства.
По итогам встречи главы делегаций выступят с совместной пресс-конференцией.
В тот же день пройдут переговоры министров науки и технологий стран Восточного партнерства по вопросам исследований и инноваций.