Դանակահարված Լևոն Սահակյանի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 10/21/2016   11:00  |  Արտակարգ պատահարներ
«Պատանի լրագրողների» դպրոցում դանակահարված 22-ամյա Լևոն Սահակյանի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Արմենիա հանրապետական բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքից:
Երեկ՝ ուշ երեկոյան, Լևոն Սահակյանը ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել է ԲԿ, որտեղ նա թոքի և սրտի վիրահատության է ենթարկվել:
Վերակենդանացման բաժանմունքից հայտնեցին, որ երիտասարդը գտնվում է սեդատիվ դեղորայքի ազդեցության տակ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Լևոն Սահակյանը դանակահարվել է Երևան քաղաքի Թերլեմեզյան 3 հասցեում, որտեղ տեղակայված է «Պատանի լրագրողների» դպրոցը։
Պարզվում է՝ երիտասարդի ընկերուհին աշխատում է նշված դպրոցում եւ որոշ խնդիրներ է ունեցել վարձատրությունը ստանալու հետ կապված. ղեկավարությունը պարբերաբար ուշացրել է աշխատավարձը։
Դեպքի օրն աղջկա ընկերոջը՝ Լեւոնին, զրույցի է կանչել տնօրենը՝ Վահան Ղազարյանը, բայց զրույցը չի ստացվել եւ տղան վնավածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ նրան անմիջապես ենթարկել են վիրահատության։
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ Վ.Ղազարյանը ձերբակալվել է։

Состояние госпитализированного с ножевыми ранениями в ереванский медцентр 22-летнего юноши остается тяжелым 10/21/2016   11:37  |  Криминальная хроника
Состояние здоровья 22-летнего Левона Саакяна, госпитализированного с ножевыми ранениями в больницу, остается тяжелым. Об этом “Фактинфо” сообщили в реанимационном отделении ереванского РМЦ “Армения”.
Юноша, которого ранили в здании школы “Юного журналиста”, в тяжелом состоянии был доставлен в больницу, где ему провели операцию на легком и сердце. В данный момент он находится под действием седативных препаратов.
Левон Саакян был ранен в ходе инцидента в школе “Юного журналиста”, расположенного на улице Терлемезяна в Ереване.
Как выяснилось, подруга юноши работает в школе, и у нее возникли какие-то проблемы с получением оплаты: руководство периодически запаздывала с выплатой зарплаты.
В день инцидента директор школы – Ваан Казарян - пригласил друга девушки на разговор, после которого юноша с ножевыми ранениями был доставлен в больницу, где его прооперировали. У молодого человека диагностировали ножевые ранения сердца и легких.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104 УК РА. В. Казарян задержан.