ՔԿ-ն հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողին մահացու վնասվածք պատճառելու մասին 10/11/2016   18:30  |  Քրեական խրոնիկոն
Հակառակորդի արձակած կրակոցի հետեւանքով  պայմանագրային զինծառայող Սանասար Գրիգորյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ պայմանագրային զինծառայող Սանասար Մավրիկի Գրիգորյանը 11.10.2016թ.՝ ժամը 12:10-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ձախ թիակի շրջանում ստացել  է մահացու հրազենային վիրավորում:
«Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն»,- հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту гибели контрактника Санасара Григоряна в результате обстрела с азербайджанской стороны 10/12/2016   00:16  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником военнослужащего-контрактника Санасара Григоряна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, примерно в 12:10  11-го октября  в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части, смертельное огнестрельное ранение в левую лопатку получил военнослужащий-контрактник Санасар Маврикович Григорян.
Первым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства, совершенного по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется предварительное следствие.