Հովիկ Աբրահամյանը ինտենսիվ շփումների մեջ է պաշտոնանկ արված նախկին նախարարների հետ. «Ժամանակ» 10/08/2016   08:38  |  Մամուլ
«Ժամանակ»–ի տեղեկություններով՝ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնաթողությունից հետո ինտենսիվ շփումների մեջ է իր հետ պաշտոնանկ արված գրեթե բոլոր նախկին նախարարների և պաշտոնյաների հետ։ Հովիկ Աբրահամյանը անձամբ զանգահարում, հանդիպում է նրանց մտերմիկ միջավայրում, կերուխում կազմակերպում։
Արգամիչը հիշում է անգամ նրանց, ում հետ իր վարչապետության ժամանակ լավ հարաբերություն չի ունեցել։ Օրինակ՝ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի հետ հարաբերություններն անհարթ են եղել շուրջ մեկ տարի։ «Վերջին շաբաթների ինտենսիվ շփումներից հետո Հովիկ Աբրահամյանի ու Գագիկ Բեգլարյանի հարաբերությունները շատ ջերմացել են»,–գրում է թերթը։
Մանրամասներն ամբողջությամբ` «Ժամանակ» օրաթերթի` 08.10.16թ. համարում:
09:00 16/09/2016  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանի վերջին լավությունը Արմավիրի գեներալ մարզպետին. «Հրապարակ»
09:15 15/09/2016  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանը մեկնել է Դուբայ. «Հայկական Ժամանակ»
11:49 13/09/2016  |  ՔաղաքականԴմիտրի Մեդվեդևը շնորհակալություն է հայտնել Հովիկ Աբրահամյանին
12:45 08/09/2016  |  ՔաղաքականԻնչո՞ւ Հովիկ Աբրահամյանը որոշեց հրաժարական տալ
21:12 22/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյան. Մեղրիում հայ-իրանական ազատ տնտեսական գոտու հիմնումը տնտեսության զարգացման նոր հնարավորություն կբացի
23:29 10/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել մնջախաղի թատրոնների միջազգային 3-րդ փառատոնի բացմանը
16:22 29/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանը պատրաստվում է հրաժարվել Տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահի պաշտոնից

Бывший премьер Армении после отставки активно общается со всеми экс-министрами – газета “Жаманак” 10/08/2016   13:01  |  Пресса
Бывший премьер-министр Армении Овик Абраамян после ухода с должности интенсивно общается почти со всеми экс-министрами и должностными лицами, которые были отправлены в отставку вместе с ним, пишет газета “Жаманак” со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
"Овик Абраамян сам звонит и встречается с ними в дружеской обстановке, организует кутежи. Аргамич помнит даже тех, с кем не имел хороших отношений в бытность свою премьер-министром. К примеру, отношения с министром транспорта и связи Гагиком Бегларяном были неровными около года. Однако за последние недели отношения между Овиком Абраамяном и Гагиком Бегларяном очень потеплели”, - отмечает издание.
12:20 09/09/2016  |  Лента новостейПрезидент Армении принял отставку правительства
21:27 08/09/2016  |  ПолитикаПравящая РПА определилась с кандидатурой на пост премьер-министра Армении
18:31 08/09/2016  |  Лента новостейГоар Погосян подала в отставку с поста пресс-секретаря премьер-министра Армении
15:12 08/09/2016  |  ПолитикаПрезидент Армении сегодня примет отставку правительства
14:20 08/09/2016  |  ПолитикаШаварш Кочарян воздержался от комментариев по поводу нового состава правительства Армении
13:46 08/09/2016  |  ПолитикаОвик Абраамян объяснил свое решение подать в отставку с поста премьер-министра Армении