Ռուսաստանում ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ բռնություն է գործադրվել 10/05/2016   17:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ արտերկրում մի խումբ անձանց կողմից Հայաստանի քաղաքացու նկատմամբ բռնություն գործադրելու և առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, Լոռու մարզային քննչական վարչությունում 2016 թվականի հոկտեմբերի 2-ին նյութեր են ստացվել առ այն, որ ՌԴ Մոսկվա քաղաքի թաղամասերից մեկում մի խումբ անձինք բռնություն են գործադրել ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող տղամարդու նկատմամբ:
Ըստ տուժողի հայտարարության՝ դեպքը տեղի է ունեցել 2016 թվականի ապրիլի 24-ին՝ ուշ երեկոյան, Մոսկվա քաղաքում մոտ 5 անձ հարձակվել են իր վրա եւ մահակներով ծեծի ենթարկել: Նրա նկատմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Փորձագետները տղամարդու մարմնի քննության արդյունքում արձանագրել են տարբեր մարմնական վնասվածքներ, այդ թվում՝ աճուկային հատվածում, ինչն առաջացնում է առողջության ծանր վնաս։ Վաղեմությունը, ըստ փորձագետների, հնարավոր չի եղել պարզել։
Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետի հատկանիշներով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը, ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

Армянские правоохранители выясняют обстоятельства инцидента с избиением гражданина Армении в Москве 10/05/2016   18:27  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту избиения гражданина Армении в РФ.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, следственным управлением по Лорийской области 2 октября 2016 года были получены материалы, согласно которым в одном из кварталов Москвы группа лиц применила насилие в отношении гражданина Армении.
Согласно заявлению потерпевшего, инцидент произошел 24-го апреля 2016 года поздно вечером в Москве: примерно пятеро человек напали на него и стали его избивать дубинками. В отношении мужчины была назначена судебно-медицинская экспертиза. Эксперты зафиксировали различные телесные повреждения на теле мужчины, в том числе в паховой области, что вызывает тяжкий вред здоровью. Срок давности, согласно экспертам, невозможно было установить.
“Следственным управлением по Лорийской области возбуждено уголовное дело по признакам пункта 6 части 2 статьи 112 Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента, круга и личностей лиц, совершивших предполагаемое преступление”, - отмечается в сообщении.
11:11 22/08/2016  |  Лента новостейТаксист-армянин спас ребенка из горящего автомобиля в подмосковном Солнечногорске
00:40 13/08/2016  |  Криминальная хроникаСкинхедов заподозрили в убийстве 69-летнего армянина в Москве
11:50 12/07/2016  |  Криминальная хроникаЗадержан один из подозреваемых в расстреле уроженца Армении на автозаправке в Москве