Մի շարք շրջաններում սպասվում է բացասական ջերմային ռեժիմով եղանակ 09/24/2016   12:46  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբանները զգուշացնում են, որ սեպտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը Շիրակի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Արագածոտնի և Վայոց ձորի լեռնային շրջաններում օդում սպասվում է -2...-4 աստիճան ցուրտ:
Իսկ ընդհանրապես հանրապետության տարածքում Սեպտեմբերի 25-27-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 28-29-ը` Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է անձրև և ամպրոպ:
Օդի ջերմաստիճանը 25-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով, 26-27-ը կբարձրանա 4-6 աստիճանով, 28-29-ը` Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 5-6 աստիճանով:

Заморозки ожидаются в некоторых районах Армении 09/24/2016   14:43  |  Информационная платформа
Похолодание до - 2 - 4 градусов ожидается в ночь на 25-е сентября в Ширакской, Котайкской, Гегаркуникской, Лорийской, Арагацотнской и Вайоцдзорской областях, сообщает Армгидрометцентр.
В целом же по республике 25-27 сентября установится погода без осадков. 28-29 сентября в Ширакской, Котайкской, Гегаркуникской, горных районах Арагацотнской, Лорийской, Тавушской, Сюникской областях, а также в Арцахе, прогнозируются дожди с грозами. Ветер – северо-западный, до 3-8 м/сек.
Температура воздуха в ночь на 25-е сентября понизится на 5-7 градусов. 26-27 сентября повысится на 4-6 градусов.28-29 сентября в Лорийской, Тавушской, Сюникской областях и Арцахе похолодает на 5-6 градусов.