Օդի ջերմաստիճանը կնվազի. սպասվում է անկայուն եղանակ 09/23/2016   14:04  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Սեպտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը Շիրակի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Արագածոտնի և Վայոց ձորի լեռնային շրջաններում օդում սպասվում է -2...-4  աստիճան ցուրտ:
Իսկ ընդհանրապես հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 24-ին ամենուրեք ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ արագությամբ: Առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: 25-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 24-ի ցերեկը և 25-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով, 26-27-ը կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում սեպտեմբերի 24-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ: 25-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

В ряде областей Армении резко похолодает 09/23/2016   14:24  |  Информационная платформа
Похолодание до - 2 - 4 градусов ожидается в ночь на 25-е сентября в Ширакской, Котайкской, Гегаркуникской, Лорийской, Арагацотнской и Вайоцдзорской областях, сообщает Армгидрометцентр.
В целом же по республике  24-го сентября прогнозируются кратковременные дожди с грозами и усилением скорости ветра до 20-25 м/сек., местами возможен град.
25-28 сентября установится погода без осадков.Ветер – юго-западный, до 3-8 м/сек.
Температура воздуха 24-го сентября днем и в ночь на 25-е сентября понизится на 5-7 градусов. 26-27 сентября повысится на 4-5 градусов.
В Ереване 24-го  сентября время то времени ожидаются дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20  м/сек. 25-28 сентября в столице установится погода без осадков.