Հայաստանի և Պորտուգալիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը 09/24/2016   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի շրջանակներում արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Պորտուգալիայի արտգործնախարար Ավգուստո Սանթոս Սիլվայի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղիները, կարևորվեց քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնումը։ Հանդիպմանն անդրադարձ արվեց միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության սերտացմանը:

Армения и Португалия обсудили углубление взаимодействия в рамках международных организаций 09/24/2016   14:31  |  Лента новостей
И.о. министра иностранных дел Эдвард Налбандян в рамках проходящей в Нью-Йорке 71-ой сессии Генассамблеи ООН встретился накануне с министром иностранных дел Португалии Аугусто Сантушем Силвой.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, на встрече обсуждались пути развития двусторонних отношений, была придана важность активизации политического диалога, расширению договорно-правового поля. Собеседники также коснулись углубления взаимоотношения в рамках международных организаций.