Տիգրան Հակոբյանը համալրեց ՀՌԱՀ կազմը 09/15/2016   15:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի գաղտնի քվեարկության արդյունքում Տիգրան Հակոբյանն ընտրվեց Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում` 6 տարի ժամկետով:
Ինչպես խորհրդարանի ամբիոնից քիչ առաջ հայտարարեց ԱԺ ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Սուքիաս Ավետիսյանը, ԱԺ 130 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել են 111–ը:
Տ.Հակոբյանի օգտին քվեարկել է 105, դեմ՝ 4 պատգամավոր: 2 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն՝ Ազգային ժողովի կողմից ՀՌԱՀ անդամի ընտրության արդյունքների մասին տեղեկությունը ԱԺ նախագահը ընտրության հաջորդ օրը հրապարակում է մամուլում և զանգվածային լրատվության մյուս միջոցներում։
Տիգրան Հակոբյանն իր եզրափակիչ ելույթում հայտարարեց, որ այս արդյունքներն իրականում իր համար անակնկալ էին: «Շատ զգացված եմ: Այս արդյունքներն ինձ համար անակնկալ էին: Դրանք միևնույն ժամանակ շատ պարտավորեցնող էին: Եվս մեկ անգամ վստահեցնում եմ, որ ես իմ գործընկերների հետ միասին շատ անելիքներ ունենք, և այն լրջագույն խնդիրներն ու մարտահրավերները, որոնք այսօր կանգնած են ԶԼՄ-ների առջև անելու ենք ամեն ինչ որպեսզի դրանց դիմագրավենք: Դե ես գնացի աշխատելու»,- ասաց նա:

Тигран Акопян избран членом НКТР Армении 09/15/2016   15:31  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении по итогам тайного голосования избрало Тиграна Акопяна на вакантный пост члена Национальной комиссии по телевидению и радио(НКТР) Армении сроком на шесть лет.
Как сообщил с трибуны парламента председатель временной счетной комиссии НС Армении Сукиас Аветисян, в голосование приняли участие 111 из 130 депутатов.
За Акопяна проголосовали 105 парламентариев, против высказались четверо. Два бюллетеня были признаны недействительными.
Должность члена НКТР остается вакантной с момента истечения срока полномочий Арама Мелконяна.
Тигран Акопян был главным редактором газет “Республика Армения” и “Айк”, занимал посты председателя Госкомитета телевидения и радио Армении и генерального директора информационного агентства “Арменпресс”, возглавлял Управление информации и печати при правительстве РА.