«Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ում հանկարծամահ եղած դատապարտյալի մահվան պատճառը սրտի սուր անբավարարությունն է 09/10/2016   15:06  |  Արտակարգ պատահարներ
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում երեկ հանկարծամահ է եղել 62-ամյա դատապարտյալ Հայրապետ Հայրապետյանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
«Սեպտեմբերի 9-ին` ժամը 18:00-ի սահմաններում, դատապարտյալը հանկարծամահ է եղել: Նախնական տվյալներով պատճառը սրտի սուր անբավարարությունն է»,- ասաց Գոռ Ղլեչանը: Հայրապետ Հայրապետյանը դատապարտվել էր 2009 թվականին 9 տարի ժամկետով:
Գոռ Ղլեչյանը նշեց, որ մամուլում տեղ գտած այն տեղեկությունները, թե դատապարտյալը դուրս էր գրվելուց հետո է մահացել, չեն համապատասխանում իրականությանը:

Причиной смерти заключенного в тюремной больнице могла стать острая сердечная недостаточность 09/10/2016   16:21  |  Чрезвычайное просшествие
62-летний заключенный Айрапет Айрапетян скончался накануне скоропостижно в уголовно-исполнительном учреждении “Больница для осужденных”. Об этом “Арменпресс” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции РА Гор Глечян.
Около 18:00 9 сентября осужденный внезапно скончался. По предварительным данным, причиной смерти стала острая сердечная недостаточность”, - проинформировал Гор Глечян.
Айрапет Айрапетян был приговорен к 9 годам лишения свободы в 2009 году.
Гор Глечян отметил, что появившиеся в прессе сведения о том, что заключенный скончался после выписки, не соответствуют действительности.