Բակո Սահակյանը բարերար Արթուր Վարժապետյանին հանձնել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան 09/05/2016   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 5-ին ընդունել է բարերար Արթուր Վարժապետյանին:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Սոցիալ-տնտեսական կարեւորագույն խնդիրների իրականացման գործում հայրենիքին ցուցաբերած աջակցության համար եւ ի նշանավորումն Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի` Բակո Սահակյանն Արթուր Վարժապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան:
Այնուհետեւ նախագահ Սահակյանը եւ Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ մի շարք պետական կառույցների` բարերարի կողմից նվիրաբերված ավտոմեքենաների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР вручил благотворителю Артуру Варжапетяну орден «Месроп Маштоц» 09/05/2016   14:31  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 5 сентября принял благотворителя Артур Варжапетяна.
Как передает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся реализации различных программ в республике.
За содействие в решении важнейших социально-экономических задач и в связи с 25-летием провозглашения Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян вручил Артуру Варжапетяну орден «Месроп Маштоц».
Затем на площади Возрождения г. Степанакерт президент Саакян и Артур Варжапетян приняли участие в торжественной церемонии вручения ключей от автомобилей, переданных благотворителем в дар ряду государственных структур НКР.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.