Քննչական կոմիտեի նախագահը ծառայողական քննություն է նշանակել Աջափնյակի քննչական բաժնի պետի նկատմամբ 08/05/2016   18:39  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը ծառայողական քննություն է նշանակել Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների  քննչական բաժնի պետի նկատմամբ:
Մեր տեղեկություններով, ՔԿ նախագահի այս որոշումը առնչվում է Կյուրեղյան եղբայրների մոր՝ Նվարդ Բիլյանը (Կյուրեղյան) գործի հետ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Կյուրեղյանների մայրն այսօր բերման էր ենթարկվել, իսկ ավելի ուշ ազատ արձակվել:
Նվարդ Կյուրեղյանն արդեն երկրորդ անգամ է բերման ենթարկվում, առաջին անգամ՝  հուլիսի 17-ին՝ սառը զենք պահելու կասկածանքով:
18:25 05/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄինչ այս պահը չի պարզվել գոնե մի դեպք, որ Գագիկ Զոհրաբյանը կատարած լինի բռնություններ. ՀՀ ոստիկանություն
17:18 05/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Բարև Երևան» խմբակցությունն իր երկու անդամների խափանման միջոցը փոխելու հարցում խնդրում է ՄԻՊ-ի աջակցությունը

Глава СК Армении назначил служебное расследование в отношении начальника следственного отдела по ереванскому району Ачапняк 08/05/2016 23:13 | Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян назначил служебное расследование в отношении начальника следственного отдела по ереванским административным районам Ачапняк и Давташен.
По информации “ФактИнфо”, данное решение главы СК связано с делом Нвард Билян(Кюрегян) - матери членов захватившей полк ППС в Ереване группы "Сасна црер" братьев Кюрегянов.
Мать Кюрегянов сегодня была подвергнута приводу. Позже женщину отпустили.
Нвард Кюрегян уже во второй раз подвергают приводу. В первый раз ее доставили в отдел 17 июля по подозрению в хранении холодного оружия.