Պավել և Արամ Մանուկյանները ՄԻՊ-ին բողոքներ չեն ներկայացրել 08/02/2016   17:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր այցելել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ և հանդիպել Պավել Մանուկյանին և Արամ Մանուկյանին։
Ինչպես տեղեկացնում են ՄԻՊ աշխատակազմից,  նրանց հետ տեղի են ունեցել առանձնազրույցներ, ուսումնասիրվել են նրանց պահման պայմանները, իրավունքների ապահովման և բուժօգնության կազմակերպման վիճակը։
Քրեակատարողական հիմնարկի վարչակազմի և բուժանձնակազմի վերաբերմունքի առնչությամբ Պավել Մանուկյանը և Արամ Մանուկյանը բողոքներ չեն ներկայացրել։
ՄԻՊ աշխատակազմից տեղեկացնում են նաև, որ շարունակվում է Պաշտպանի ներկայացուցիչների այցերը Ոստիկանության Ձերբակալված անձանց պահման վայրեր՝ տեսակցելու խմբի մյուս անդամներին։
09:30 02/08/2016  |  ՄամուլՊետության մեջ պետք է լինեն խողովակներ՝ մտահոգությունները ոչ միայն արտահայտելու, այլև տեղ հասցնելու, ինչ-որ բան փոխելու համար. «Առավոտ»
09:19 02/08/2016  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանը կտրուկ փակել է ոստիկանապետի պաշտոնանկության թեման. «ՀԺ»
20:34 01/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՀուլիսի 29-ի գործով 19 կասկածյալ ազատ է արձակվել, 8 հոգու՝ մեղադրանք առաջադրվել
20:00 01/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն ՀՔԾ է ուղարկել ոստիկանների դեմ տրված ցուցմունքները
19:58 01/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀարձակման ենթարկված արցախցի լրագրողի հարցով ԼՂՀ ՄԻՊ-ը դիմել է հայաստանցի իր գործընկերոջը

Члены группы “Сасна црер” Павел и Арам Манукяны не представляли омбудсмену жалоб 08/02/2016   17:24  |  Лента новостей
Защитник прав человека Армении Арман Татоян сегодня посетил уголовно-исполнительное учреждение “Больница для осужденных”, где встретился с  ранеными членами группы “Сасна црер” Павлом Манукяном и его сыном – Арамом Манукяном.
Как сообщает аппарат омбудсмена Армении,  Татоян пообщался с ними, ознакомился с условиями их содержания, состоянием обеспечения их прав и организации оказания медпомощи.
Павел и Арам Манукяны не представили жалоб по поводу отношения администрации и медперсонала пенитенциарного учреждения.
“Представители омбудсмена продолжают посещать места содержания арестованных, чтобы проведать остальных членов группы”, - говорится в сообщении.