ԱԱԾ. Հայտնաբերվել են զինված խմբին հանցավոր օժանդակություն ցույց տվող նոր անձինք (տեսանյութ) 07/29/2016   17:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ զինված խմբի կողմից ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում օրենքով սահմանված կարգով իրականացված դատավարական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հայտնաբերվել են զինված խմբին հանցավոր օժանդակություն ցույց տվող նոր անձինք: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԱԾ-ն։
Մասնավորապես, պարզվել է, որ ներկայումս կալանավորված Մ.Մ.-ն, կապի մեջ գտնվելով զինված խմբի անդամներ Արմեն Լամբարյանի և Մարտին Հակոբյանի հետ, 2016թ. հուլիսի 24-ին պլանավորել է Խորենացի փողոցում ծառայություն իրականացնող ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու միջոցով հավաքի մասնակիցներին դրդել ճեղքելու արգելապատնեշները, միանալու հանցավոր խմբին և վերցնելու նրանց կողմից հափշտակված հրազենը: Ընդ որում, հաշվարկվել է, որ այդ ընթացքում քաղաքացիների մեջ կարող են և պետք է լինեն մեծաթիվ զոհեր:
Նկատի ունենալով վերոնշյալը, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ ևս հորդորում է քաղաքացիներին հանուն այլոց հանցավոր նպատակների չենթարկվել առանձին անձանց սադրանքներին, չխոչընդոտել իրավապահ մարմինների կողմից իրենց լիազորությունների իրականացմանը և չվտանգել սեփական կյանքն ու առողջությունը:
«Հիշեցնում և նախազգուցնում ենք, որ հատուկ միջոցառումների անցկացման նպատակով արգելափակված տարածք առանց թույլտվության մտնելու ցանկացած փորձ կանխվելու է օրենքով թույլատրելի և հասանելի բոլոր միջոցներով»,-մասնավորապես ասված է ԱԱԾ հայտարարության մեջ:

СНБ Армении заявила о выявлении новых лиц, пытавшихся оказать преступное содействие вооруженной группе(Видео) 07/29/2016   18:05  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении выступила с новым заявлением в связи с ситуацией вокруг захвата территории полка патрульно-постовой службы Полиции.
«В рамках уголовного дела, возбужденного по факту захвата территории полка ППС, благодаря проведенным  в установленном законом порядке процессуальным действиям и оперативно-розыскным мероприятиям выявлены новые лица, оказывающие преступное содействие вооруженной группе», - говорится в распространенном в пятницу пресс-центром СНБ релизе.
В частности, как отмечается в сообщении ведомства, было установлено, что ныне арестованный М.М, поддерживая связь с членами группы Арменом Ламбаряном и Мартином Акопяном, 24 июля планировал путем применения насилия в отношении полицейских, несущих службу на улице Хоренаци, подтолкнуть участников акции на то, чтобы прорвать полицейское оцепление, присоединиться к членам преступной группы и завладеть захваченным группой оружием. При этом рассчитывалось, что в ходе этих действий среди граждан могут и должны быть многочисленные жертвы», - отмечается в заявлении.
С учетом вышеизложенного, СНБ еще раз призывает граждан не поддаваться на провокации во имя преступных целей других лиц, не препятствовать осуществлению правоохранительными органами своих полномочий, и не ставить под угрозу собственную жизнь и здоровье.
«Напоминаем и предупреждаем, что любая попытка проникновения на заблокированную с целью проведения специальных мероприятий территорию будет пресекаться всеми допустимыми и разрешенными законом средствами», - подчеркивается в заявлении.