ՀՀ ԱՆ բոլոր ՔԿՀ-ներում շարունակաբար իրականացվում են սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային գործողությունների բարելավմանն ուղղված աշխատանքներ (լուսանկարներ) 07/29/2016   13:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկների սանիտարահիգիենիկ վիճակի մասին տարաբնույթ մեկնաբանություններին ի պատասխան` Քրեակատարողական վարչությունը հարկ է համարում տեղեկացնել, որ, ս/թ ապրիլի 19-ին «Երևանի կանխարգելիչ ախտահանում» ՓԲԸ-ի հետ կնքնված պայմանագրի շրջանակներում, ՀՀ ԱՆ բոլոր քրեակատարողական հիմնարկներում շարունակաբար իրականացվում են սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային գործողությունների բարելավմանն ուղղված նախորդ տարիների համեմատ աննախադեպ աշխատանքներ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը՝ հավելելով, որ այս ուղղությամբ կատարված աշխատանքները պարբերաբար լուսաբանվել են Քրեակատարողական ծառայության www.ced.am պաշտոնական կայքէջում:
Մասնավորապես, հուլիսի 7-ին և 26-ին, սահմանված չափորոշիչներին համապատասխան, ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում կատարվել են ախտահանման և մակաբույծների ոչնչացմանն ուղղված աշխատանքներ:
Հավելենք, որ ՔԿ հիմնարկների բուժմասերի, բնակելի գոտիների, սանհանգույցների և խոհանոցների ախտահանման և մակաբույծների ոչնչացման աշխատանքներ կրում են շարունակական բնույթ, և այսուհետ ևս դրանք կկատարվեն  յուրաքանչյուր շաբաթվա երեքշաբթի օրը:

В пенитенциарных учреждениях проводятся беспрецедентные работы по улучшению санитарно-эпидемиологической обстановки - Минюст Армении 07/29/2016   14:58  |  Лента новостей
Пресс-служба Управления уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении выступила с заявлением по поводу санитарно-гигиенических условий в пенитенциарных учреждениях Минюста Армении.
«В ответ на различные комментарии относительно санитарно-гигиенической ситуации в УИУ Управление уголовно- исполнительных учреждений считает необходимым  сообщить, что в рамках заключенного 19 апреля сего года договора с ЗАО «Профилактическая дезинфекция Еревана» во всех пенитенциарных учреждениях ведомства регулярно проводятся беспрецедентные по сравнению с минувшими годами мероприятия по улучшению санитарно-гигиенической и эпидемиологической обстановки. (Кстати, работы в данном направлении периодически освещались на официальном сайте Управления www.ced.am).
В частности, 7 и 26 июля в соответствии с установленными стандартами, в УИУ «Больница для осужденных» были проведены работы по дезинфекции и уничтожению паразитов.
«Добавим, что работы по дезинфекции медчастей, жилых зон, санузлов и кухонь УИУ носят продолжительный характер, и отныне также они будут проводиться еженедельно по вторникам», – отмечается в заявлении.