34 տուժած ստանում է հիվանդանոցային բուժում 07/21/2016   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորենացի փողոցում այս գիշեր տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի բժշկական կազմակերպություններ է դիմել 51 տուժած, նրանցից 29-ը` ոստիկան։
Ինչպես տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը՝ նրանցից 15-ն անհրաժեշտ բժշկական օգնությունը ստացել է ամբուլատոր պայմաններում։
Այս պահի դրությամբ, գիշերը տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տարբեր վնասվածքներ ստացած 34 տուժած «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ», «Էրեբունի», «Երևան», «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոններում, «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում շարունակում են հիվանդանոցային բուժումը։

Минздрав сообщил новые подробности о пострадавших в столкновениях на улице Хоренаци в Ереване 07/21/2016   11:23  |  Лента новостей
В результате столкновений между митингующими и силами правопорядка, произошедших в среду вечером близ захваченного вооруженной группой здания полка патрульно-постовой службы в Ереване, в различные медучреждения обратился 51 пострадавший, в том числе - 29 полицейских.
15 из них получили необходимую медпомощь в амбулаторных условиях, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
По состоянию на данный момент, 34 пострадавших в результате ночных событий проходят стационарное лечение в различных клиниках столицы.