Ներկա պահին օդի ջերմաստիճանը նորմայից ցածր է մոտ 3-4 աստիճանով 07/09/2016   11:25  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հուլիսի 12-15-ին օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Հանրապետության տարածքում ցիկլոնի ազդեցությունը կպահպանվի մինչև հուլիսի 11-ը ներառյալ: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Այսօր երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում, հուլիսի 10-ի երեկոյան շրջանների զգալի մասում, հուլիսի 11-ին բոլոր շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում կարկուտ: Հատկապես հորդառատ անձրևներ են սպասվում հուլիսի 11-ի գիշերը և առավոտյան:
Ներկա պահին օդի ջերմաստիճանը նորմայից ցածր է մոտ 3-4 աստիճանով:
Հուլիսի 12-ից սկսած մեր տարածաշրջան կսկսեն ներթափնցել հարավային տաք օդային հոսանքներ, տեղումները բոլոր մարզերում կդադարեն և օդի ջերմաստիճանը աստիճանավար կբարձրանա: Ընդհանուր առմամբ հուլիսի 12-15-ին ջերմաստիճանը կբարձրանա 6-8 աստիճանով: Եթե հուլիսի 9-11-ին մայրաքաղաքում ցերեկը առավելագույն ջերմաստիճանը տատանվելու է +26…+28 աստիճանի սահմաններում , ապա արդեն հուլիսի 15-ին Երևանում սպասվում է մինչև +35…+36 աստիճան տաքություն:

Гагик Суренян рассказал, какая погода ожидает жителей Армении в ближайшие дни 07/09/2016   11:54  |  Информационная платформа
Температура воздуха 12-15 июля постепенно повысится на 5-7 градусов.Влияние циклона сохранится на территории Армении до 11 июля включительно, сообщил на своей странице в соцсети Фейсбук заместитель начальника отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян
Сегодня вечером в отдельных районах, а также 10 июля в большинстве регионов республики и 11 июля на всей территории страны ожидаются кратковременные дожди с грозами, местами возможен град. Наиболее интенсивные осадки прогнозируются 11-го июля ночью и утром.
"На данный момент температура воздуха на 3-4 градуса ниже нормы. С 12-го июля в республику проникнут теплые воздушные массы с юга, осадки прекратятся во всех областях. Температура воздуха постепенно повысится. В целом 12-15 июля потеплеет на 6-8 градусов. Воздух в Ереване  15 июля  прогреется до +35…+36 градусов”, - сообщил Суренян.