Ապրիլյան պատերազմում երկու ոտքից զրկված զինծառայողի քայլելու լուրն ավետում է նրա բժիշկը 06/24/2016   11:36  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլյան պատերազմում երկու ոտքից զրկված Դավիթ Գրիգորյանի քայլելու լուրն ավետում է նրա բժիշկը՝ Մկրտիչ Գինոսյանը:
Բժիշկը զինվորի հետ լուսանկարը տեղադրել է ֆեյսբուքյան էջում. «Դավիթ Գրիգորյան (ժպտացող տղան)»:
Զինվորը «ժպտացող» մականունը ստացավ սոցցանցերի օգտատերերի կողմից, հոսպիտալում արված գրեթե բոլոր լուսանկարներում նա ժպտում էր:
«Մեկ էլ պայթուն լսվեց: Տեսա՝ ոտքս չկա: Հանեցի համազգեստիս գոտին ու կապեցի, որ չարնահոսեմ: Նոր էի ավարտել կապելը, նորից պայթյուն լսվեց, տեսա՝ մյուս ոտքս կտրվեց: Զինվորական սապոգիս քուղը հանեցի ու մյուս ոտքս կապեցի: Պառկած սպասում էի, որ ընկերներս օգնության գան, գլխիս տակ ինչ-որ կոշտ բան զգացի, նայեցի- տեսա ական է: Ձեռքով փորելով էդ ականը հանեցի գլխիս տակից....Ազգային հերոս պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի այցելությունը ինձ շատ ոգևորեց: Նախարարն ասաց՝ ծունկ ունես, ուրեմն՝ ոտք ունես: Մեր նախարարին խնդրեցի հնարավորություն տալ շարունակելու ծառայություն: Շատ շնորհակալ եմ, որ ընդառաջեց, խոստացավ իմ ծննդավայր Նոյեմբերյան զորամասում ծառայությունս շարունակելու հնարավորություն տալ»,-«Հայզինվոր»-ին ասել էր Դավիթը:
17:52 23/06/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն«Հովհաննեսս հաղթեց». 36 օր կյանքի համար պայքարող զինվորն ապաքինվում է.Panorama
15:33 23/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող զինծառայողների մոտ դրական դինամիկա է նկատվում
13:01 30/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱպրիլյան պատերազմում վիրավորված զինծառայող Արման Լազգիյանի առողջական վիճակում կա դրական տեղաշարժ

Потерявший в ходе апрельской войны обе ноги "улыбающийся" военнослужащий уже может ходить 06/24/2016   14:18  |  Карабахский конфликт
Военнослужащий Давид Григорян, потерявший обе ноги в ходе апрельской войны в зоне карабахского конфликта, уже может ходить.Благую весть сообщил его врач – Мкртич Гиносян. Доктор на своей странице в социальной сети Facebook выложил фотографию с содлатом.
Пользователи соцсетей называют военнослужащего "улыбающимся парнем", так как, несмотря на тяжелые ранения, на всех фотографиях он не переставал улыбаться.
Григорян рассказал, что потерял ноги в результате взрыва двух мин. В интервью газете "Айзинвор" (Армянский солдат), солдат заявил, что его очень воодушевил визит в госпиталь министра обороны Армении Сейрана Оганяна, который сказал ему: "Если у тебя есть колени, значит есть и ноги".
Григорян попросил министра обороны разрешить ему продолжить службу в армии. Я благодарен ему за то, что он пошел мне навстречу, и пообещал предоставить мне возможность служить в воинской части родного Ноемберяна”, - рассказал военнослужащий.