Որն է եղել նորածնի մահվան պատճառը. «Արմենիա» բժշկական կենտրոնը պարզաբանում է 06/23/2016   12:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 3-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում ծնված և մեկ օր անց մահացած արական սեռի երեխան ծնվել է բազմաթիվ խնդիրներով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի Պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի կենտրոնի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ երեխան բնածին ներարգանդային ինֆեկցիա է ունեցել, ծնվել է երկկողմանի թոքաբորբով, եղել են նաև այլ խնդիրներ:
Վաղարշապատ քաղաքի 32-ամյա բնակչուհին վաղաժամ ծննդաբերություն է ունեցել, բժիշկները չեն սպասել, որպեսզի լրանա 9 ամիսը և նրան 1,5 ամիս շուտ ուղեգրել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն:
«Կնոջ մոտ վաղաժամ ծննդաբերություն է եղել, ճարպակալում, երեխան ծնվել է ճիչով, մայրը լսել է նորածին որդու ճիչը, երեխային տվել են նրան, սակայն հիվանդություններ կան, որոնք ի հայտ են գալիս երեխայի ծնվելուց հետո»,- ասաց Ռազմիկ Աբրահամյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ըստ ծննդկանի՝ բժիշկներն իրեն հավատացրել են, որ իր նորածին երեխայի հետ ամեն ինչ նորմալ է, սակայն հաջորդ օրը փոքրիկը մահացել է։ Մայրը բժշկուհուն է մեղադրում նորածին որդու մահվան մեջ։
12:20 20/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆորածնի հերթական մահվան դեպքն է գրանցվել «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում
13:16 09/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆորածնի մահվան դեպքով նյութեր են նախապատրաստվում
18:21 28/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոն«Շենգավիթ» ԲԿ-ում կրկին նորածնի մահվան դեպք է գրանցվել
13:12 26/11/2015  |  Արտակարգ պատահարներՇենգավիթ ԲԿ-ում նախածննդյան փուլում երեխայի մահվան դեպքով ոստիկանությունում հետաքննություն է կատարվում

В ереванском медцентре объяснили причину смерти новорожденного ребенка 06/23/2016   13:26  |  Чрезвычайное просшествие
Скончавшийся  спустя день после рождения в ереванском медцентре “Армения” ребенок  появился на свет нездоровым.
Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо”  заявил руководитель ереванского Центра перинатологии, акушерства и  гинекологии Размик Абрамян..
Он сообщил, что у ребенка была выявлена внутриутробная инфекция, он родился с двусторонним воспалением легких, имелись и других проблемы.
У 32-летней жительницы города Вагаршапат были преждевременные роды. Врачи не стали дожидаться  и за полтора месяца до родов направили  ее в медцентр “Армения”.
“У нее наступили преждевременные роды, наблюдалось ожирение. Мать услышала первый крик своего новорожденного мальчика, однако он родился с недугами, которые выявляются  в послеродовой период”, - заявил Размик Абрамян.
Ранее “Фактинфо” сообщило, что, по словам роженицы, врачи ее заверили в том, что  с ее малышом все в порядке, однако на следующий день ребенок скончался. Мать обвиняет врача в смерти своего ребенка.