Արա Բուդաղյանն ազատ արձակվեց շուրջ 7 ժամ անց 06/10/2016   16:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի մարզպետի ավտոմեքենայի ուղղությամբ կրակոցների գործով նախկին մեղադրյալ, այժմ արդեն արդարացվածի կարգավիճակ ունեցող Արա Բուդաղյանը ազատ արձակվեց:
«Եթե ես լինեի կազմակերպիչը՝ հիմա այսպես չէի քայլի»,- քրեակատարողական հիմնարկից ազատ արձակվելուց հետո հայտարարել է Արա Բուդաղյանը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։  «Փաստինֆո»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ Ա.Բուդաղյանը ձեռնպահ է մնացել հավելյալ մեկնաբանություններով հանդես գալուց՝ նշելով միայն, որ սպասում էր իր նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի այս որոշմանը։
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ գործը քննող նախաքննական մարմինը Ա.Բուդաղյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցրել է՝ հանցակազմի բացակայության հիմքով: Որոշումը կայացվել է այսօր՝ վաղ առավոտյան՝ ժամը 09։20-ի մոտակայքում, իսկ քրեակատարողական հիմնարկից ազատ է արձակվել 16։10-ի մոտակայքում, այսինքն՝7 ժամ անց։
Ա.Բուդաղյանն, ի դեպ, կալանավորված է եղել 11 ամսից ավելի:
15:13 10/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրա Բուդաղյանին դեռևս ազատ չեն արձակել
14:25 10/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրա Բուդաղյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը դատախազի որոշմամբ վերացվել է
13:46 10/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրդարացվածի կարգավիճակում գտնվող Արա Բուդաղյանը շարունակում է կալանավորված մնալ

Ара Будагян отпущен на свободу 06/10/2016   16:45  |  Актуальная тема
Проходивший ранее обвиняемым по делу об обстреле автомобиля губернатора Сюникской области, ныне находящийся в статусе оправданного Ара Будагян отпущен на свободу.
А. Будагян воздержался от комментариев, отметив лишь, что ожидал решения органа предварительного следствия о прекращении в отношении него уголовного преследования.
Как сообщало ранее ИА “Фактинфо”, орган предварительного следствия прекратил уголовное преследование в отношении А. Будагяна за отсутствием состава преступления.
Решение было принято сегодня рано утром, примерно в 09:20. Будагян был освобожден из-под стражи около 16:10, спустя 7 часов, что является нарушением закона.Прокурор отменил арест Ары Будагяна, проходившего обвиняемым по делу об обстреле автомобиля губернатора Сюникской областиА. Будагян нходился под арестом более 11 месяцев.