Կեղծ փաստաթղթերով կազմակերպել են նորածնի վաճառքը. Քննչական կոմիտեն ձերբակալել է 2 բուժաշխատողի 06/09/2016   13:34  |  Քրեական խրոնիկոն
Նորածնի առքն ու վաճառքն  կեղծ փաստաթղթերի միջոցով  կազմակերպելու կասկածանքով ձերբակալվել են Երևանի N բժշկական կենտրոնի բժշկուհի Կարինե Անտոնյանն ու բուժքույր Գոհարիկ Խաչատրյանը: Այս մասին քիչ առաջ հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Ըստ հաղորդագրության՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ 2016 թ. ապրիլին նորածին երեխայի առք ու վաճառքի դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Նախնական քննության տվյալներով՝  նորածնի առքն ու վաճառքն իրականացվել է կեղծ փաստաթղթերի օգտագործմամբ, ինչը կազմակերպելու կասկածանքով  2016թ. հունիսի 8-ին ձերբակալվել են Երևանի N բժշկական կենտրոնի բժշկուհի Կարինե Անտոնյանն ու բուժքույր Գոհարիկ Խաչատրյանը:
Սեփական երեխային վաճառել է 5000 ԱՄՆ դոլարով. հարուցվել է քրեական գործ
Քննչական կոմիտեից տեղեկացնում ե, որ ձեռնարկվում են քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքներն, այդ թվում՝ դեպքին մասնակից բոլոր անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Արագածոտնի մարզի Արուճ գյուղի 36-ամյա բնակչուհի Ալլա Կարապետյանն ապրիլի սկզբին «Արմենիա» հանրապետական ԲԿ-ում աղջիկ երեխա է ունեցել, սակայն նորածնին մեկ այլ ԲԿ-ի բուժքրոջ միջոցով վաճառել է Տափերական գյուղի դպրոցի մանկավարժներից մեկին:
36-ամյա կինը սեփական երեխային «գնահատել» է 5000 ԱՄՆ դոլար, որից 2000 ԱՄՆ դոլարը բաժին է հասել միջնորդին՝ գործարքը կատարելու համար:

СК Армении сообщил о задержании двух медработниц по подозрению в причастности к сделке с продажей новорожденного ребенка 06/09/2016   14:02  |  Криминальная хроника
Двое медработниц одной из ереванских клиник задержаны по подозрению в организации сделки купли и продажи новорожденного ребенка с помощью подложных документов в апреле 2016 года, говорится в сообщении, распространенном в четверг пресс-службой Следственного комитета Армении.
В сообщении отмечается, что по расследуемому Главным следственным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении уголовному делу предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств купли- продажи новорожденного ребенка.
По данным предварительного следствия, купля- продажа новорожденного младенца была осуществлена с использованием подложных документов, по подозрению в организации которой 8 июня 2016 года были задержаны врач N-ского медцентра Еревана Карине Антонян и медсестра Гоарик Хачатрян.
В СК сообщили, что предпринимаются следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств, в том числе выявление всех лиц, причастных к инциденту.
Как сообщало ранее ИА “ФактИнфо”, подозревается в продаже собственного новорожденного ребенка.
36-летняя жительница села Аруч Арагацотнской области Алла Карапетян в роддоме республиканского медцентра "Армения" родила девочку, после чего при посредничестве медсестры другой клиники продала свою новорожденную дочь одной из учительниц  школы села Таперакан.Жительница армянского села подозревается в продаже своего новорожденного ребенка