Հայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու գործով իրականացվում է հետաքննություն. ԼՂՀ ոստիկանություն 06/06/2016   16:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու գործով իրականացվում է հետաքննություն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ԼՂՀ ոստիկանության
հասարակայնության հետ կապի և լրատվության ծառայության պետ Ֆելիքս Հարությունյանը:
«Հայկ Խանումյանի կինը հունիսի 6-ին դիմել է ԼՂՀ ոստիկանություն և տեղեկացրել, որ իր ամուսնուն ծեծի են ենթարկել: Անմիջապես ոստիկանության կողﬕց ձեռնարկվել են անհետաձգելի օպերատիվ և քննչական միջոցառումներ: Դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանության համապատասխան ծառայողները: Ներկայումս իրականացվում է հետաքննություն»,-ասաց Ֆելիքս Հարությունյանը:

Полиция НКР проводит дознание по факту избиения депутата парламента Айка Ханумяна 06/06/2016   17:01  |  Криминальная хроника
По факту избиения депутата Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Айка Ханумяна проводится дознание. Об этом “Арменпресс” сообщил руководитель пресс-службы Полиции НКР Феликc Арутюнян.
“Супруга Айка Ханумяна 6-го июня обратилась в Полицию НКР и сообщила, что ее мужа подвергли избиению. Полицией НКР немедленно были предприняты оперативные и следственные мероприятия. На место инцидента  выехали сотрудники Полиции. В настоящее время проводится дознание”, - заявил Феликс Арутюнян.