Կաշառքի գործով փոխգնդապետին մեղադրանք առաջադրվեց 06/04/2016   13:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Կաշառք ստանալու մեջ կասկածվող ՀՀ ՊՆ զինկոմիսարիատի 2-րդ բաժանմունքի պետ, փոխգնդապետ Շանթ Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այդ մասին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ փոխգնդապետին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով, և դատարանը բավարարել է քննիչի միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանք ընտրելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ փոխգնդապետը ձերբակալվել էր 5000 ԱՄՆ կաշառք ստանալու պահին:
Հիշեցնենք նաև, որ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել որում մասնավորապես նշվում էր, որ մի քաղաքացի ահազանգել է իրավապահներին հայտնելով, որ որդու պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության մեկնելու հարցերով 2016թ. մայիսի սկզբներին գնացել է զինկոմիսարիատ, որտեղ նույն զինկոմիսարիատի 2-րդ բաժանմունքի պետը պահանջել է 12 հազար դոլար կաշառք՝ որդուն 3 տարի ժամկետով տարկետման տրամադրումը կազմակերպելու համար։
Իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շրջանակներում պահանջված գումարի մի մասը՝ նախապես մշակված 5.000 ԱՄՆ դոլարը, հունիսի 1-ին տրվել է քաղաքացուն, ինչը վերջինս նույն օրը երեկոյան փոխանցել է բաժանմունքի պետին՝ պայմանավորված վայրում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ։ Ապա Շ.Ավետիսյանի ավտոմեքենայում իրականացված խուզարկության ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել է կաշառքի առարկա հանդիսացող 5.000 ԱՄՆ դոլարը:
Նախնական քննության տվյալներով՝ զորակոչի տարիքի հասած երիտասարդն ունեցել է առողջական խնդիրներ՝ հարթաթաթություն և նյարդային խանգարում։
18:08 03/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԶինուժի համար ապրանքներ են ձեռք բերվել՝ ուռճացված գներով
20:48 02/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն միջնորդել է կալանավորել նաև գեներալ-մայոր Մելսիկ Չիլինգարյանին
19:40 02/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՉարաշահումների կասկածանքով ձերբակալված երեք բարձրաստիճան զինվորականներից երկուսին մեղադրանք է առաջադրվել
13:11 02/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն՝ զինկոմիսարիատի բաժանմունքի պետի՝ խոշոր չափերի կաշառք ստանալու մասին
10:41 02/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոն5000 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է զինկոմիսարիատի պետ
22:12 01/06/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀերթական ձերբակալությունը ՊՆ-ում
11:34 01/06/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՊատերազմը դեռ չի ավարտվել և պետք չէ շատ խաղաքարտեր բացել. Արծրուն Հովհաննիսյան. 1In.am (Տեսանյութ)

Начальнику отделения одного из ереванских военкоматов предъявлено обвинение 06/04/2016   13:28  |  Криминальная хроника
Начальнику второго отделения военного комиссариата Минобороны Армении, подполковнику Шанту Аветисяну, задержанному по подозрению в получении взятки в 5000 тыс. долларов, предъявлено обвинение.
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос “ФактИнфо”, подполковнику инкриминируют пункт 2 части 4 статьи 311(Получение взятки  в особо крупных размерах) Уголовного кодекса Армении. Суд удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, СК Армении распространил сообщение, в котором отмечалось, что 1 июня в Военную полицию Армении поступило сообщение от гражданина, согласно которому в мае 2016 года он посетил военный комиссариат в связи с вопросом об отправке его сына на обязательную срочную военную службу, где начальник второго отделения того же военкомата потребовал взятку в размере 12 тыс. долларов для организации выдачи его сыну отсрочки от призыва на службу сроком на три года.
В рамках проведенных оперативно-розыскных мероприятий часть требуемой суммы в размере 5 тыс. долларов в предварительно обработанных купюрах 1 июня была выдана гражданину, который в тот же день вечером передал ее начальнику отделения во время встречи в условленном месте. Во время обыска, проведенного в установленном законом порядке в автомобиле Ш. Аветисяна, была обнаружена и изъята сумма в размере 5 тыс. долларов, ставшая предметом взятки.
По данным предварительного следствия, молодой парень призывного возраста имел проблемы со здоровьем: плоскостопие и нервное расстройство.
00:14 04/06/2016  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности обвинений, предъявленных высокопоставленным военным
09:24 03/06/2016  |  Криминальная хроникаЗадержанные в Армении высокопоставленные военные взяты под стражу
13:50 02/06/2016  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности задержания начальника отделения одного из военкоматов Еревана, подозреваемого в получении взятки
11:07 02/06/2016  |  Криминальная хроникаНачальник отдела одного из военкоматов Еревана задержан в момент получения взятки в 5 тыс. долларов
09:36 02/06/2016  |  Актуальная темаВ Армении задержан сотрудник одного из военкоматов
13:42 31/05/2016  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности задержания троих высокопоставленных военных
10:44 31/05/2016  |  Актуальная темаТрое высокопоставленных военных задержаны в Армении по подозрению в злоупотреблениях