Արմավիրում որդին հայտնաբերել է հորը՝ կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածքով 06/04/2016   11:53  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքի «Մատուռ» կոչվող տարածքի հարակից դաշտում 32-ամյա որդին հորը գտել է՝ կրծքի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
59-ամյա Վահան Գրիգորյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց, սակայն գիտակցության չգալով՝ ժամը 21.30-ին, մահացել է:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ պարզվել է Վահան Գրիգորյանը հրազենային վնասվածքն ստացել է ժամը 20.30-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում արձակված կրակոցից, իսկ տղամարդու որդու հայտարարության համաձայն՝ վերջինս նշված վայրում՝ հոր կողքին, հայտնաբերել է նրան պատկանող «Մակարով» ատրճանակը` լիցքավորված 6 փամփուշտով:
Քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 235 –րդ հոդվածների 1-ին մասերով:

В Эчмиадзине сын обнаружил отца с огнестрельным ранением в грудь: мужчина скончался в больнице 06/04/2016   12:10  |  Криминальная хроника
Мужчина найден с огнестрельным ранением в области груди недалеко от местечка “Матур” в городе Эчмиадзин Армавирской области Армении.
Мужчину обнаружил накануне его 32-летний сын. 59-летний Ваан Григорян был госпитализирован в больницу. Вечером того же дня он, не приходя в сознание, скончался  в клинике.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, выяснилось, что Ваан Григорян получил ранение в результате произведенного при пока не установленных обстоятельствах выстрела. Согласно заявлению сына погибшего, он обнаружил возле своего отца пистолет Макарова, заряженный шестью патронами.
В Следственном комитете Армении в ответ на запрос “Фактинфо” сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 104(Убийство) и ч. 1 ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА. Назначены экспертизы.