ՀՀ և ԼՂՀ նախագահների մասնակցությամբ Երևանում մեկնարկել է «Հայաստան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը 05/27/2016   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ`մեկնարկեց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի և տեղական մարմինների 25-րդ համատեղ նիստը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին խորհրդի անդամ Հայ Կաթողիկե եկեղեցու կաթողիկոս պատրիարք Ներսես Պետրոս ԺԹ Թարմունու հիշատակը:
Նախագահը հայտարարեց, որ Հոգաբարձուների խորհրդի 33 անդամներից ներկա է 29-ը, ներկա են տեղական մարﬕնների 24 ներկայացուցիչներ, քվորումն ապահովված է, սկսվեց նիստի աշխատանքը:
Հոգաբարձուների խորհրդի նիստին մասնակցելու համար Երևան է ժամանել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, ով զեկույց կներկայացնի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Մարաթոն 2016-ի նպատակաուղղվածության մասին:

В Ереване при участии президентов Армении и НКР проходит заседании Совета попечителей благотворительного фонда “Айастан” 05/27/2016   12:59  |  Лента новостей
В Ереване стартовало 25-е заседание Совета попечителей и местных структур Всеармянского благотворительного фонда “Айастан”(“Армения”).
Председательствует на заседание президент Армении Серж Саргсян.
Как передает “Арменпресс”, присутствующие минутой молчания почтили память католикоса-патриарха Армянской католической церкви Нерсеса-Петроса Тармуни.
Для участия в заседании в Ереван прибыл президент НКР Бако Саакян, который представит доклад о целевом использовании средств Марафона-2016 Всеармянского благотворительного фонда “Армения”. Исполнительный директор всеармянского благотворительного фонда “Айастан”Ара Варданян представил отчетный доклад за 2015 год.